Tuliszków: Grzymiszew w programie „100 obwodnic”

Program „100 obwodnic”

Rząd ogłosił rozpoczęcie nowego programu, zakładającego budowę 100 obwodnic na sieci dróg krajowych. Położony w gminie Tuliszków Grzymiszew znalazł się wśród miejscowości ujętych na mapie planowanych inwestycji w Wielkopolsce.

Nowy rządowy program zaprezentowało Ministerstwo Infrastruktury. Koszt jego realizacji sięgnąć ma 28 miliardów złotych, a celem jest poprawa bezpieczeństwa i przeniesienie ruchu poza tereny zurbanizowane. Program „100 obwodnic” realizowany ma być w ciągu najbliższych 10 lat. Łączna długość dróg, które planuje się wybudować to 820 km. Budowa tras ma być finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Ma mapie wielkopolskich inwestycji, które mają zostać wykonane w ramach programu znalazł się także Grzymiszew (gm. Tuliszków).

Fot. KPRM

Turek: Pieszy pod kołami. Mężczyzna trafił do szpi...
Wideo: Półmaraton Towarzyski w wyśmienitej atmosfe...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w poniedziałek, 10 lutego 2020 15:53

A co z obwodnicą Tuliszkowa przez Krępę? W planach zagospodarowania przestrzennego jest ponad ćwierć wieku.

A co z obwodnicą Tuliszkowa przez Krępę? W planach zagospodarowania przestrzennego jest ponad ćwierć wieku.
Gość
wtorek, 21 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.