Tuliszków, Dobra i Kawęczyn z szansą na dofinansowanie budowy dróg

Drogi powiatu tureckiego

Gminy Tuliszków, Kawęczyn i Dobra jako jedyne z powiatu tureckiego mają szansę na pozyskanie środków na przebudowę dróg z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Zarząd województwa wielkopolskiego zatwierdził listę informującą o kolejności przysługiwania pomocy dla operacji "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ogółem zgłoszono 115 wniosków, dalszej ocenie podlegać będą operacje znajdujące się do 44 miejsca włącznie na zatwierdzonej liście. Wśród tych, które mają szansę na pozyskanie środków są dwa z powiatu tureckiego. Jeden wniosek zgłoszony został przez gminę Tuliszków i dotyczy budowy drogi gminnej Ogorzelczyn - Osada Leśna Ogorzelczyn- Grzymiszew. Wnioskowana kwota pomocy to w tym przypadku 1 332 656,00 zł. Wniosek ten znalazł się na trzecim miejscu na liście. Na miejscu 22 znalazł się wniosek gminy Kawęczyn na przebudowę drogi wewnętrznej w miejscowości Ciemień. Wnioskowana kwota to 215 419 zł. Miejsce 27 zajęła gmina Dobra, która ma uzyskać dotacje w wysokości 1 907 193,00 zł na przebudowę drogi gminnej Długa Wieś-Dobra. Niewykluczone, że projekty znajdujące się poza miejscem 44 uzyskają dofinansowanie w późniejszym czasie. 

Na chwilę obecną wiadomo, że szansę na dofinansowanie straciła gmina Władysławów (budowa drogi dojazdowej Wandów-Władysławów), a także gmina Przykona (budowa i rozbudowa drogi w miejscowości Olszówka - Etap I), gmina Brudzew (przebudowa drogi wewnętrznej ul. Piaski w Brudzewie poprzez budowę chodnika) oraz gmina Malanów (przebudowa drogi w miejscowości Bibianna).

Wakacje.słońce.pl na Osiedlu Wyzwolenia
Kartofliskowy mundial już 13 lipca!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 31 maja 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.