Tuliszków: Idą zmiany. Pierwsza sesja z nowym burmistrzem i przewodniczącym rady

Przewodniczący Rady Andrzej Janczewski

Pierwsze obrady ma już za sobą nowa rada gminy i miasta Tuliszków. Burmistrz Krzysztof Roman złożył przysięgę, a radni wybrali Andrzeja Janczewskiego na swojego przewodniczącego.

Sesję rozpoczęto od gratulacji dla nowego burmistrza Krzysztofa Romana, który został uroczyście zaprzysiężony. Głównym zadaniem nowej rady - poza złożeniem uroczystego ślubowania było natomiast wybranie swojego prezydium.
 
Na przewodniczącego rady zgłoszono tylko jednego kandydata - Andrzeja Janczewskiego. Jego kandydaturę zgłosił Wit Bryliński, argumentując, że radny Janczewski ma bogate doświadczenie samorządowej (po raz piąty zasiadł w radzie miasta i gminy Tuliszków), jest aktywnym członkiem OSP i znany jest działań na rzecz ochrony środowiska oraz gospodarki wodnej. Wybory na przewodniczącego przeprowadziła komisja skrutacyjna, w skład której weszli Aleksandra Nawara, Bartłomiej Ast oraz Marek Zabłocki jako przewodniczący. Andrzej Janczewski został wybrany na przewodniczącego rady 12 głosami i to on poprowadził dalszą część obrad.

- Wybór na przewodniczącego jest dla mnie ogromnym zaszczytem, ale również ogromnym obowiązkiem wobec rady, ale przede wszystkim wobec mieszkańców. Zrobię wszystko, aby sumiennie i rzetelnie ten obowiązek wypełnić. Dołożę wszelkich starań abyśmy podejmowali mądre decyzje - mówił Andrzej Janczewski już po objęciu przewodnictwa sesji.

Podkreślił, że ma także nadzieję na dobrą współpracę z władzami powiatu tureckiemu. Radni dokonali również wyboru wiceprzewodniczących. Zostali nimi Wit Bryliński i Roman Jarosik.

Tuliszków: Czas kompromisu się skończył…
Konkurs Firma Roku 2018

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - anty władza w piątek, 23 listopada 2018 23:21

oj miny maja jakies nietęgie, duzo sie zmieni bo duzo sie urwało

oj miny maja jakies nietęgie, duzo sie zmieni bo duzo sie urwało
Gość - Roman w piątek, 23 listopada 2018 19:38

A co tam robi pan Hryniuk to my chyba wiemy

A co tam robi pan Hryniuk to my chyba wiemy
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.