Tuliszków: Ile wpływów do budżetu? Radni zdecydowali o podatkach

Sesja w Tuliszkowie

Jednym z zadań, przed którym stanęła nowa rada gminy i miasta Tuliszków było podjęcie decyzji o wysokości podatku od nieruchomości oraz podatku rolnego. To te opłaty zdecydują w dużej mierze o wpływach do przyszłorocznego budżetu.

Zanim radni przystąpili do procedowania nad przygotowanymi uchwałami głos zabrał burmistrz Krzysztof Roman.

- Właśnie ustalacie dochody budżetu, którego projekt otrzymaliście. Jeśli ustalicie tak, jak jest w uchwale - ten budżet się zamyka. Ważne jest, że macie na to wpływ, natomiast są to podatki, które ponoszą mieszkańcy gminy i miasta. Z jednej strony obciążacie mieszkańców, z drugiej - realizujecie ich potrzeby - zwracał się do radnych nowy burmistrz Tuliszkowa.

Co najważniejsze - większość stawek obowiązywać będzie na niezmienionym poziomie. Jedynie kilka pozycji dostosowano do wartości maksymalnych, określonych przez ministerstwo (m.in. podatek od obszarów objętych rewitalizacją czy od gruntów pod wodami powierzchniowymi).
 
Radni podjęli również uchwałę o obniżeniu ceny skupu żyta do wymiaru podatku rolnego na 2019 rok z kwoty 54,36 zł do kwoty 50 zł.

Obie uchwały rada przyjęła jednogłośnie.

Malanów: Ceny skupu żyta uległy zmianie. Reszta po...
Andrzejkowy czar w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wych...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 20 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.