Tuliszków: Jak nazwać ulicę i na co wydać 180 tys. zł, czyli spotkanie z mieszkańcami

Tuliszków

Nazwa dla nowej ulicy i Tuliszkowski Budżet Obywatelski były głównymi tematami spotkania z mieszkańcami miasta, w którym udział wzięli burmistrz Krzysztof Roman oraz członkowie Rady Mieszkańców Miasta Tuliszkowa. Spotkanie miało miejsce w piątek, 22 lipca w sali OSP Tuliszków.

Jednym z tematów było wypracowanie propozycji nazwy dla nowej ulicy znajdującej się w granicach miasta. Docelowo teren ten przeznaczony jest pod inwestycje, pojawiają się też zainteresowani nim przedsiębiorcy. Mieści się tam również tuliszkowski Zakład Gospodarki Komunalnej.

Wśród propozycji nazw pojawiły się m.in. ul. Czereśniowa czy Inwestycyjna. W głosowaniu wybór padł natomiast na ul. Przemysłową i taka też nazwa zostanie poddana pod głosowanie radnym.

Rozmowy z mieszkańcami toczyły się również wokół budżetu obywatelskiego dla Tuliszkowa. Do rozdysponowania jest niemała kwota, bo 180 tys. zł.

-Organizowane jest to spotkanie ze względu na to, że pandemia może wrócić i nie ma czasu, trzeba podjąć decyzję, bo znowu jeden rok nam ucieknie. Chcielibyśmy 23 października już wszystko zamknąć. Głosowanie odbyłoby się od 26 września do 30 września. Szczegóły będą jeszcze doprecyzowane- mówił burmistrz Krzysztof Roman.

Jak wspomniał - przez cały sierpień prowadzona będzie kampania informacyjna, a ustalone wspólnie inwestycje wprowadzone będą do przyszłorocznego budżetu gminy.
Wodnosamoloty opanowały zbiornik w Przykonie. Trwa...
Zbieżność kół — jak sprawdzić i ustawić?

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Asha w niedziela, 24 lipca 2022 21:41

Czy to ta radę podejmuje decyzję za wszystkich mieszkańców. To nie ma co się dziwić,ze takie heca w w Tuliszkowie

Czy to ta radę podejmuje decyzję za wszystkich mieszkańców. To nie ma co się dziwić,ze takie heca w w Tuliszkowie
Gość - gośc w sobota, 23 lipca 2022 13:48

Ale liczny ten Tuliszków, gdzie ci mieszkańcy nad wodą.

Ale liczny ten Tuliszków, gdzie ci mieszkańcy nad wodą.
Gość - Gosc w niedziela, 24 lipca 2022 10:07

Wyraźnie pisze ze spotkanie było rady samorządu z burmistrzem 😂

Wyraźnie pisze ze spotkanie było rady samorządu z burmistrzem 😂
Gość - Gość w czwartek, 28 lipca 2022 10:10

Czytaj ze zrozumieniem spotkanie z mieszkańcami miasta, w którym udział wzięli burmistrz Krzysztof Roman oraz członkowie Rady Mieszkańców Miasta Tuliszkowa

Czytaj ze zrozumieniem [i]spotkanie z mieszkańcami miasta, w którym udział wzięli burmistrz Krzysztof Roman oraz członkowie Rady Mieszkańców Miasta Tuliszkowa[/i][b][/b]
Gość
sobota, 23 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.