Jedyna w powiecie umowa na fotowoltaikę już podpisana. W Turku i Dobrej sytuacja wciąż nierozstrzygnięta

Image_1

Tuliszków jest jedynym samorządem, któremu udało się nie tylko rozstrzygnąć przetarg na fotowoltaikę, ale też podpisać umowę z wykonawcą. W Turku i Dobrej sytuacja wciąż pozostaje nierozstrzygnięta.

Umowę z generalnym wykonawcą instalacji systemów fotowoltaicznych - firmą Moris Polska - podpisano w piątek, 10 sierpnia w Rychwale, który obok gminy Golina i Wierzbinek jest partnerem Tuliszkowa we wspomnianym projekcie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca listopada 162 gospodarstwa domowe w gminie Tuliszków będą korzystać z ekologicznej energii. We wszystkich partnerskich gminach inwestycja obejmie ponad 600 domostw. Wartość przedsięwzięcia to to kwota niemal 7,8 mln zł netto przy dofinansowaniu 5,5 mln zł. Ci z mieszkańców, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie niebawem otrzymają wszystkie niezbędne informacje.

W niepewności trwają natomiast mieszkańcy Turku i Dobrej - tam nie udało się wyłonić wykonawców inwestycji w postępowaniu przetargowym. Przypomnijmy, że umowę na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych i solarnych dla mieszkańców naszego miasta podpisano pod koniec maja. Oprócz Turku (dofinansowanie na poziomie 5.389.031 zł) sukces świętowały też Tuliszków i Dobra. Do udziału w projekcie zgłoszono 321 domów jednorodzinnych, zaś miasto w imieniu mieszkańców złożyło wniosek o dofinansowanie do zakupu i montażu 304 instalacji fotowoltaicznych oraz 86 instalacji kolektorów słonecznych na potrzeby budynków mieszkalnych. Zarówno w Turku, jak i w Dobrej (tam przetarg był podzielony na dwie części) nie znalazła się firma, która chciałaby podjąć się zadania polegającego m.in. na dostawie wraz z montażem na prywatnych budynkach mieszkalnych, budynkach gospodarczych i na gruncie znajdującym się na obszarze wspomnianych samorządów kompletnych zestawów instalacji fotowoltaicznych wytwarzających energię elektryczną z energii słonecznej wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu, kolektorów słonecznych.

Wideo: Pot, łzy i satysfakcja - taki jest Husar Ra...
„Kino Oscarowe” na dziedzińcu Muzeum Miasta Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.