Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Kolejny krok do obwodnicy Grzymiszewa

Grzymiszew

W Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu złożony został wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Grzymiszewa. Uzyskanie tej decyzji umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych. Jest to pierwsza inwestycja w woj. wielkopolskim, realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, dla której złożono wniosek o wydanie decyzji ZRID.

Zaprojektowanie i budowa obwodnicy

28 czerwca 2021 r. podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę około 1,5-kilometrowej obwodnicy Grzymiszewa w ciągu DK72. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Polimex Infrastruktura (lider) i Polimex Mostostal (partner). Umowa o wartości ponad 18 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 27 miesięcy od daty jej zawarcia z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych. W ramach umowy wykonawca przygotuje projekt budowlany, uzyska niezbędne decyzje, a następnie wybuduje drogę.  Planowany termin oddania do ruchu to II kwartał 2024 r.

Przebieg

Nowa trasa ominie Grzymiszew od południa, a następnie poprzez rondo włączy się do istniejącej DK72. Podstawowym celem jej budowy jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza Grzymiszew. DK72, która stanowi dojazd do autostrady A2, jest niezwykle ważna dla układu komunikacyjnego wschodniej części woj. wielkopolskiego. Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa zarówno mieszkańców Grzymiszewa, jak i kierowców podróżujących po DK72. Wzrośnie również komfort przejazdu pomiędzy Koninem a Turkiem, a w dalszej perspektywie także z kierunku Sieradza i Łodzi.

Program budowy 100 obwodnic w województwie wielkopolskim

W ramach  Programu w województwie wielkopolskim powstanie  łącznie osiem obwodnic: 
• Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12,
• Koźmina Wielkopolskiego w ciągu drogi krajowej nr 15, 
• Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu drogi krajowej nr 15, 
• Kamionnej w ciągu drogi krajowej nr 24,
• Kalisza w ciągu drogi krajowej nr 25,
• Strykowa w ciągu drogi krajowej nr 32,
• Żodynia w ciągu drogi krajowej nr 32,
• Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej nr 72.

W całej Polsce powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 830 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.
Najlepsi sportowcy z powiatu tureckiego docenieni
Ciepło będzie kosztować nas więcej. GETEC zapowiad...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - obatel w wtorek, 16 sierpnia 2022 13:41

wągiel +

wągiel +
Gość - obatel w wtorek, 16 sierpnia 2022 08:45

węgiel plus

węgiel plus:D
Gość - Bb w niedziela, 14 sierpnia 2022 17:42

Jeśli chodzi o obwodnice Grzymiszewa to przecież w mediach jedynie słusznych podobno od tamtego roku już jest w budowie.

Jeśli chodzi o obwodnice Grzymiszewa to przecież w mediach jedynie słusznych podobno od tamtego roku już jest w budowie.
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.