Tuliszków: Mandaty, korki i brak objazdów. Utrudnienia w ruchu na DK-72 będą się pogłębiać

Remont drogi w Tuliszkowie

Jak poinformował burmistrz Tuliszkowa podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 29 marca priorytetem w chwili obecnej są inwestycje drogowe. Niestety ruch w centrum miasta jest znacznie utrudniony, a taki stan rzeczy w najbliższym czasie będzie się pogłębiał.

-Widzicie, co dzieje się w Tuliszkowie. Niestety ten stan rzeczy, jeśli chodzi o budowę drogi 72 będzie się pogłębiał. Tak naprawdę wszystkie plany związane z organizacją ruchu, które były przyjęte, które były podzielone na 7,8 czy na końcu- jak się okazało 9 etapów zostały w tej chwili anulowane lub częściowo zmienione. Ma w tym udział Wojewódzka Komenda Policji oraz nasza Powiatowa Komenda Policji. Odbywają się spotkania, zmienia się technologia wykonania dróg, zmieniają się sytuacje związane z instalacjami- informuje burmistrz Krzysztof Roman.

Również organizacja ruchu pozostawia wiele do życzenia. Problem pojawił się między innymi z objazdami.

-Generalna dyrekcja dróg krajowych i autostrad nie może skorzystać z dróg które są w okolicy ze względu na to, że zarówno zarządca dróg wojewódzkich, jak i powiatowych odmówili nam korzystania z objazdów, dlatego też oznakowanie o utrudnieniach i remontach na drodze będą tylko i wyłącznie informacyjne- mówi burmistrz.

Nie będzie podczas remontu tablic zakazujących ruchu samochodów ciężarowych. Pojawiają się również pierwsze sygnały, że przejścia dla pieszych nie są dobrze przygotowane na czas remontu.

-Skargi do inwestora i wykonawcy zostały już złożone. Mam nadzieję, że będzie to wszystko ustalane i na bieżąco rozwiązywane również przy pomocy policji, aby ruch pieszych był dobry na terenie miasta- mówi Krzysztof Roman.

Burmistrz poprosił o zachowanie szczególnej ostrożności. Utrudnienia w ruchu będą trwały, a nawet będą się pogarszać. To jednak nie koniec złych informacji.

-Mamy też przykrą informację, że niektórzy kierownicy zostali ukarani mandatami za to, że niewłaściwie zabezpieczyli teren placu budowy- mówił Krzysztof Roman.
 
Kawęczyn: W gminie jest bezpiecznie. Liczba przest...
Kebab jakiego w Turku jeszcze nie było! Weź udział...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 16 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.