Tuliszków: Mieszkańcy świętowali 100-lecie wolnej Polski

11 listopada w Tuliszkowie

Jubileusz 100 lat niepodległej Polski to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. W gminie Tuliszków zorganizowano wiele inicjatyw, które stanowiły okazję do refleksji nad wolnością i radosnego świętowania. Punktem kulminacyjnym obchodów 100 lat wolnej Polski były uroczystości 11 listopada.

Z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych jednostek OSP i szkół gminy, delegacji ugrupowań politycznych i społecznych, mieszkańców Tuliszkowa oraz okolicznych miejscowości, o godz. 11.00, w tuliszkowskiej świątyni, została odprawiona msza święta z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

O 12.00 uczestnicy w ramach ogólnopolskiej akcji Niepodległa do hymnu, wspólnie Orkiestra Dętą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie, odśpiewali wspólnie Hymn Polski. Następnie złożono wiązanki pod obeliskiem postawionym pod murami świątyni z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Wiązanki i kwiaty zostały również złożone na Placu Wolności, pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił Grzegorz Ciesielski, burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków.

Od godz. 10.00 w tuliszkowskiej hali widowiskowo-sportowej niepodległości radośnie przezywali najmłodsi, korzystając z przygotowanych dla nich dmuchanych zamków.

A o 16.00 w hali rozpoczęło się wielkie tuliszkowskie Śpiewanie dla Niepodległej.
Wystąpiły zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie: STUDIO PIOSENKI, Zespół wokalny TULIBABKI, Zespół Seniorów JESIEŃ i KASZTELAŃSKA KAPELA Z TULISZKOWA.

Można było posłuchać i zaśpiewać takie piosenki, jak Warszawo ma, Dziś idę walczyć mamo, Dziewczyna z granatem (piosenka promująca sezon serialu „Czasu Honoru. Powstanie”), Wolność – kocham i rozumiem z repertuaru Chłopców z Placu broni, takie szlagiery jak Serce w plecaku, Warczą karabiny, O mój rozmarynie, Granica, Ułani, ułani, Miejcie nadzieję, Przemiana, Pomyśl Polsko, Po ten kwiat czerwony, Po partyzancie dziewczyna płacze, z repertuary Czerwonych gitar Biały krzyż oraz „Przybyli ułani”.
Brudzew: Gloria Victis, czyli uczcili 100 lat Niep...
Wideo: Kwiaty i występy na 100-lecie niepodległośc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 18 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.