Tuliszków: Moto Lis w wyprawie motocyklowej po Karkonoszach

Wyprawa Motocyklowa

W dniach 20 do 22 sierpnia Klub motocyklowy Moto Lis z Tuliszkowa zorganizował wyprawę motocyklową dla 11 motocyklistów po Karkonoszach zarówno po stronie Polskiej i Czeskiej.

W Czechach odwiedzili Oni niesamowite miejsce o nazwie Diabelskie Doły położone w Górach Łużyckich pomiędzy wioskami Velenice i Svitava. Podziemia powstały w XVIII wieku, wydobywano tu piasek dla pobliskiej fabryki i szlifierni luster hrabiego Kinskiego. Maszyny były napędzane wodą, którą sztucznie skierowano do jaskiń wyżłobionymi sztolniami, podziemny potok przecinał całą piaskowcową górę wypływając z jej drugiej strony.

Całe jaskinie mają powierzchnię 3500 m2, komory wspierają się na 30 łukowych filarach a ich wysokość wynosi od 2 do 4 m wysokości. Panuje tu stała temperatura 12 stopni C. Miejsce to było wiele razy planem dla filmów i bajek. Pekelné Doly są obecnie terenem prywatnym, funkcjonuje tu restauracja i siedziba klubu motocyklowego „Górnicy z Piekieł”. Jest to chyba jedyna na świecie jaskinia, po której można pojeździć na specjalnie wyznaczonej trasie motocyklem. Ponadto odwiedzono miejsce zamieszkania słynnego rozbójnika Rumcajsa i jego żony Hanki i ich syna Cypiska i zwiedzano starówkę Ilczyna. Ponoć ryk silników odbijający się od piaskowcowych skał jest niesamowity. Ponadto był czas na grillowanie w Zajeździe Viktoria położonym na szczycie przełęczy kowarskiej. Łącznie przez dwa dni motocyklami zrobiono blisko 500 km po Czeskiej stronie.
Pierwsze ćwiczenia żołnierzy WOT na wschodzie Wiel...
Piknik rodzinny MDP Ogniki dla dzieci i dorosłych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.