Tuliszków: Niecodzienni goście zawitali do Urzędu Gminy i Miasta

Wizyta w Urzędzie Gminy i Miasta Tuliszków

Młodzi mieszkańcy sołectwa Sarbicko odwiedzili w dniu 3 lutego br. Urząd Gminy i Miasta Tuliszków. Gośćmi byli nagrodzeni w konkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym, zorganizowanym przez sołectwo Sarbicko podczas imprezy plenerowej o nazwie „Ognisko Integracyjne Mieszkańców Sarbicka”.

Młodych mieszkańców Sarbicka powitał Burmistrz Krzysztof Roman. Opowiedział im o zasadach funkcjonowania gminy i przybliżył historię samorządu terytorialnego. Dzieci miały okazję zasiąść w fotelu burmistrza i poczuć się przez chwilę jak włodarz gminy. W trakcie zwiedzania urzędu młodzież zaznajamiała się z pracą poszczególnych referatów.

Przygotowano dla nich wiele atrakcyjnych zajęć takich, jak odpowiednie segregowanie odpadów do koszy oznaczonych konkretnymi kolorami, zgodnie z segregacja obowiązującą w Gminie i Mieście Tuliszków czy też umieszczanie na mapie Tuliszkowa miniatur zabytków. Dzieci miały okazję popracować nad elementami projektu budowlanego, obejrzeć łańcuch kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, stuletnią księgę, w której zapisywane były dane dotyczące narodzin czy też zobaczyć zdjęcia w gminnych kronikach. Poznały historię Tuliszkowa, skład i zasady funkcjonowania Rady Miejskiej, zasady przyznawania odznaki Zasłużony dla Gminy i Miasta Tuliszków. Co więcej, mogły nawet tę odznakę zobaczyć. Ponadto, młodzież dowiedziała się kim są Honorowi Obywatele Gminy i Miasta Tuliszków, czym zajmuje się Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuliszkowie i jakie zadania realizują poszczególne referaty w urzędzie. Ciekawostką były zdjęcia lotnicze Gminy i Miasta Tuliszków, które pozwoliły poznać gminę z zupełnie innej perspektywy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach i zadawały szereg pytań związanych z tutejszym samorządem. Zostały również zaproszone na pizzę, którą zjadły w towarzystwie Burmistrza Krzysztofa Romana.

Podsumowaniem wizyty w Urzędzie Gminy i Miasta Tuliszków był konkurs wiedzy o Tuliszkowie. Zwyciężczyni otrzymała kalendarz książkowy z imienną dedykacją Burmistrza, natomiast wszystkim pozostałym uczestnikom spotkania Burmistrz Krzysztof Roman wręczył upominki z logo promocyjnym Gminy i Miasta Tuliszków.
Jedna osoba chętna do kierowania ZST w Turku. Znam...
Biblioteka Wojewódzka negatywnie o cenie kart. Czy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.