Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Nikt nie zasługuje na samotność. Klub Seniora oficjalnie oddany do użytku

Tuliszków

Nikt nie zasługuje na samotność - takie motto przyświecało otwarciu Klubu Seniora w Tuliszkowie. Jego siedziba mieści się w budynku po byłej bibliotece, który przed gruntowny remont.

Na terenie gminy i Miasta Tuliszków dotychczas nie funkcjonował dom dziennego pobytu, ani żadna inna placówka wsparcia dla osób starszych. W związku z tym burmistrz Krzysztof Roman podjął starania, aby wyremontować budynek niegdyś stanowiący siedzibę biblioteki publicznej. Udało się zrealizować te plany i dzięki udziałowi w programie „SENIOR+” starsze, nieaktywne zawodowo osoby po ukończeniu 60 roku życia, zamieszkałe na terenie gminy Tuliszków, zarówno pełnosprawne jak i niepełnosprawne mają m miejsce sprzyjające integracji. Zadanie współfinansowane było w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021- 2025, a wartość pozyskanych środków to 184 562 zł.

Otwarciu Klubu Seniora towarzyszyła uroczysta oprawa, a w związku ze zbliżającymi się świętami najmłodsi uczniowie tuliszkowskiej podstawówki przygotowali przedstawienie jasełkowe. Również seniorki z Tuliszkowa zaprezentowały własny program. Całość spotkania upłynęła w atmosferze międzypokoleniowej integracji.

Zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w PSP Turek
Wideo: Sędziował mecz Tura, będzie sędzią w Katarz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - obatel w wtorek, 20 grudnia 2022 07:41

A co z drożyzną i inflacją mądrale ?

A co z drożyzną i inflacją mądrale ?
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.