Tuliszków: O potrzebach i planach mieszkańcy Rudy rozmawiali z burmistrzem, czyli cykl spotkań czas rozpocząć

Spotkanie z mieszkańcami Rudy

Burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami gminy. Pierwsze z nich odbyło się w Rudzie 9 stycznia w sali OSP. Frekwencja była wyjątkowo duża, a obecni zadeklarowali aktywnie działać na korzyść swojej miejscowości.

To wy musicie mieć pomysł
Obecnych przywitał sołtys Józef Kozłowski. Przedstawił on harmonogram spotkania, po czym głos zabrał burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman.

Zachęcił mieszkańców do zmiany dotychczasowej formuły współpracy. Przedstawił również urzędników odpowiedzialnych za dany dział. Właśnie do nich zgłosić będą się mogli zainteresowani w celu uzyskania odpowiedzi na dane pytania oraz rozwiązania problemów.

Krzysztof Roman przedstawił obecnym swoją perspektywę dla wsi. Prosił, by wybrali oni jedną drogę w obrębie miejscowości, która jest najbardziej istotna i właśnie ona będzie brana pod uwagę przez samorząd przy realizacji tego typu przedsięwzięć.

Jednym z priorytetów dla obecnego burmistrza jest doprowadzenie instalacji wodociągowej, linii ciśnieniowej kanalizacji oraz linii średniego ciśnienia gazu.

Aby wszelkie założenia się udały zaangażowani muszą być w nie mieszkańcy. Mowa tu głównie o projekcie „Wielkopolska Odnowa Wsi”.

Cel w zasięgu ręki
O swoich potrzebach w drugiej części spotkania opowiedzieli mieszkańcy Rudy. Wymienili oni między innymi drogę prowadzącą w stronę Grabieńca, drogę wiodącą w stronę Tarnowskiego Młyna brak internetu oraz zasięgu w większej części miejscowości, bieżące utrzymanie dróg na terenie Rudy, a także poprawę stanu dróg lokalnych.

Jak powiedział burmistrz, szansą na to, by coś zadziało jest program „Wielkopolska Odnowa Wsi”. Propozycje na inwestycje w tym zakresie przedstawili obecni w sali. Jak powiedzieli chcieliby zagospodarować teren mieszczący się za OSP lub stworzyć boisko.

Mieszkańcy ostateczną decyzję dotyczącą opieki nad danym obiektem oraz chęci uczestnictwa w przedsięwzięciu podjęli w przerwie podczas której mieli okazję skosztować barszczu z uszkami oraz pierogów z kapustą i grzybami. Posiłek zorganizowany został przez obecnych na spotkaniu pracowników Urzędu Miejskiego w Tuliszkowie.

Ostatecznie mieszkańcy zgodzili się podjęć inicjatywę i aktywnie działać na rzecz odnowy wsi. Ich decyzją w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi” pod uwagę będzie brana modernizacja placu zabaw znajdującego się za remizą OSP. Po uzgodnieniach z burmistrzem zadecydowano że będzie w tym celu konieczne przeniesienie części środków pochodzących z wniosku sołectwa Ruda w ramach funduszu sołeckiego na 2019 dotyczącego drogi o numerze ewidencyjnym 1151/3. Krzysztof Roman obiecał jednak, że pieniądze na drogę i tak się znajdą.

Przed mieszkańcami jeszcze kolejne spotkanie podczas którego rozpoczną się konkretne działania, a przed urzędnikami wiele efektywnej miejmy nadzieję pracy.

Kolejne spotkania już dzisiaj (10 stycznia) o godzinie 18.00 w OSP Krępa.

Dobra: Droga Skęczniew – Kościanki z myślą o miesz...
OC może być tańsze - nie przepłacaj

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
czwartek, 27 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.