Tuliszków: Obchody 228.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone z Gminnym Dniem Strażaka

Uroczystości 3 Maja i Gminny Dzień Strażaka w Tuliszkowie

Mieszkańcy Tuliszkowa i okolic wzięli udział w obchodach uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Gminnym Dniu Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się w Kościele Parafialnym, gdzie zebrali się przedstawiciele władz i instytucji.

Po zakończeniu modlitwy nastąpił przemarsz pododdziałów pod pomnik, gdzie miały miejsce przemówienia okolicznościowe. Uczestnicy uroczystości złożyli również kwiaty pod pomnikiem T.Kościuszki.

Aby w sposób uroczysty przeżyć piątkowe wydarzenie mieszkańcy Tuliszkowa wsłuchiwali się w pieśni w wykonaniu Zespołu Seniorów „Jesień” z Tuliszkowa.

Od wielu lat obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja łączone są w Tuliszkowie z Gminnym Dniem Strażaka. W związku z tymi właśnie obchodami za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej i w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju jednostek OSP, przyznawane zostały odznaczenia dla strażaków.

Złotym medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” odznaczony został Stanisław Ignaszewski. Srebrny medal otrzymał natomiast Jan Darul.

Wiązanki kwiatów złożono również pod figurą św.Floriana.
Władysławów: Wiwat 3 maja!
IV Indywidualne Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.