Tuliszków: Od lipca lżejszy portfel burmistrza Ciesielskiego. Tak zdecydowali radni

Image_1

Z 5900 zł na 4700 zł spadnie wynagrodzenie zasadnicze burmistrza gminy i miasta Tuliszków. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniem przed wakacjami sesji.

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z15 maja 2018r. w sprawie wynagradzania pracow-ników samorządowych trzeba było dostosować wynagrodzenie burmistrza gminy i miasta Tuliszków tak, by mieściło się w stawkach wynikających ze wspomnianego rozporządzenia. Przed podjęciem uchwały burmistrz Ciesielski opuścił salę, aby jego obecność nie krępowała nikogo. Radni ustalili, że wynagrodzenie zasadnicze wynosić będzie od 1 lipca 4700 zł. Do tego dojdzie dodatek funkcyjny - 1900 zł, dodatek specjalny w wysokości 40 proc., a także dodatek za wieloletnią pracę stanowiący 20 proc. wynagrodzenia. W ten sposób straciła moc uchwała z grudnia 2014, która ustalała wynagrodzenie zasadnicze na poziomie 5 900 zł. Dodatek funkcyjny przed czterema laty wynosił 1500 zł, a dodatek specjalny - 25 proc.

Radny Dawid Janczewski poprosił jednak o wyjaśnienie, skąd wzięły się takie, a nie inne kwoty, i dlaczego chociażby wzrosły dodatki do pensji burmistrza. Z odpowiedzią pospieszył przewodniczący rady:

- Na początku kadencji ustalaliśmy wynagrodzenie i nikt nie zgłaszał pretensji. Teraz cho-dzi o to, żeby to było najmniej odczuwalne dla burmistrza, który za wykonaną pracę powinien dostać jeszcze nagrodę - mówił, dodając, że to parlamentarzyści zgotowali samorządowcom taki prezent.

Mimo tych wątpliwości rada podjęła uchwałę jednogłośnie.

Tuliszków chce być samodzielnym okręgiem. Rada wyd...
Przykona: Jedna osoba poszkodowana w wypadku na K-...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 05 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.