Tuliszków: Odbiór śmieci zapewniony do końca sierpnia. Co dalej?

tuliszkow smieci
Dwa postępowania przetargowe na zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Tuliszków unieważniono. Wykonawcę wyłoniono za trzecim podejściem, jednak na krótszy okres niż zakładano wcześniej. Umowa obowiązywać ma do końca sierpnia. 
 
Wiele samorządów z naszego powiatu musi poradzić sobie z czasowym zamknięciem zakładu w Orlim Stawie, które potrwa do listopada. Jeszcze pod koniec maja gmina Tuliszków ogłosiła postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie firmy, która zajmie się w tym czasie zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Dwie próby znalezienia wykonawcy na okres od 1 lipca do 31 października nie powiodły się. 
Postępowania unieważniono, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu. 

W trzecim podejściu skrócono okres obowiązywania umowy do 31 sierpnia. Kwota, jaką samorząd zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 13 236,05 zł brutto. Tym razem wpłynęła jedna oferta z Zakładu Oczyszczania Terenu BAKUN Andrzej Bakun. Została ona wybrana, jednak jej cena jest sporo wyższa od sumy, jaką planowano przeznaczyć i wynosi 24 537,60 zł brutto.
 
Dodatkowo w związku z modernizacją Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”  oraz związanymi z tym przerwami technologicznymi w odbiorze niektórych odpadów w miesiącach lipiec i sierpień nie będzie od mieszkańców gminy odbierany popiół.
Władysławów: Nowy chodnik dla mieszkańców już nieb...
Kawęczyn: Sto tysięcy w ramach „Szatni na medal”

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Obywatel w poniedziałek, 20 lipiec 2020 16:39

Trudno pokładać jakiekolwiek pozytywne nadzieje na włodarzach Tuliszkowa, gdy ma się w tyle głowy, że rada miasta należy do pis-u a burmistrz pochodzi z dalekich kresów wschodnich. WYBUCHOWA MIESZANKA !!! Tylko Tuliszkowa szkoda...

Trudno pokładać jakiekolwiek pozytywne nadzieje na włodarzach Tuliszkowa, gdy ma się w tyle głowy, że rada miasta należy do pis-u a burmistrz pochodzi z dalekich kresów wschodnich. WYBUCHOWA MIESZANKA !!! Tylko Tuliszkowa szkoda...
Gość
niedziela, 24 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.