Tuliszków: Pary na medal, czyli wspaniałe małżeńskie jubileusze

Złote gody

To wy daliście świadectwo tego, że wspólne życie jest czymś wyjątkowym. Wasze rodziny, wasi bliscy mogą poświadczyć, że wasze życie przyniosło owoce - mówił burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman podczas uroczystego wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie, która miała miejsce w środę, 22 czerwca.

Każdy jubileusz jest niezwykłą okazją do świętowania, jednak to złote i diamentowe gody zasługują na szczególną uwagę i uznanie. W minionym roku w gminie Tuliszków 50. rocznicę ślubu obchodziło 17 małżeństw, a 60-letnim stażem mogą pochwalić się aż cztery pary. Przechodząc wspólnie przez przez życie małżonkowie doświadczyli zarówno dobrych jak i słabszych chwil, zawsze będąc dla siebie podporą. Wciąż szczęśliwi i oddani swym uczuciom w środowe popołudnie pary z dumą przyjmowały medale nadane im przez prezydenta i gratulacje od Burmistrza Krzysztofa Romana oraz Magdaleny Zielińskiej -Zastępcy Kierownika USC.

Medal za długoletnie pożycie nadawany jest przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla par, które przeżyły w jednym związku 50 lat. Odznaczenie ma kształt stylizowanej, sześciopromiennej gwiazdy. Na awersie umieszczone są dwie srebrzone róże. Na odwrotnej stronie umieszczony jest monogram RP i napis: "za długoletnie pożycie małżeńskie".

Takim odznaczeniem uhonorowani zostali:

Krystyna i Czesław Biniek,
Jadwiga i Andrzej Grześkiewicz,
Krystyna i Józef Jabłońscy,
Wiesława i Jerzy Kruccy,
Halina i Henryk Kubka,
Marianna i Stanisław Michalak,
Zofia i Jerzy Moksik,
Bożena i Wiesław Ociński,
Krystyna i Piotr Pawłowscy,
Barbara i Henryk Paterkiewicz,
Czesława i Jerzy Pudliszewscy,
Maria i Lesław Siepka,
Janina i Jan Szczap,
Maria i Sławomir Szewczyk,
Zofia i Zbigniew Trzepióra,
Zofia i Stanisław Patrzykąt,
Marianna i Henryk Pawlak,
Sławomira i Stanisław Wardeńscy.

Jubileusz Diamentowych Godów, czyli 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Stanisław i Wiesława Soszyńscy.

Specjalnie dla jubilatów występ przygotowały tuliszkowskie mażoretki, a także młodzież ze studia piosenki działającego przy MGOK w Tuliszkowie. Swój repertuar zaprezentował również zespół Jesień i członkowie Kapeli Kasztelańskiej.


Zielona energia wspiera edukacje w powiecie tureck...
KAS radzi: o czym pamiętać podczas wakacyjnych pod...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.