Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Pełne atrakcji Nepomuki w Piętnie

Tradycyjne Nepomuki w Piętnie
Do Piętna w gminie Tuliszków zawitały Lipcowe Nepomuki. W niedzielę, 2 lipca mieszkańcy mieli okazję wziąć udział we wspaniałej zabawie. Było nie tylko radośnie, ale i bardzo smacznie.
 
 
 
Figura św. Jana Nepomucena znajduje się na małej wysepce w odnowionym parku w Piętnie. Właśnie tam odbył się piknik Nepomuki, organizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota”. Współorganizatorami byli OSP Piętno oraz Gmina i Miasto Tuliszków. Na organizację pikniku Stowarzyszenie  uzyskało dofinansowanie z budżetu samorządu w ramach ogłoszonego przez burmistrza konkursu dla organizacji pozarządowych. 
 
Emocje towarzyszyły mieszkańcom Piętna od samego rana, bowiem jeszcze przed otwarciem pikniku do piłkarskiej rywalizacji stanęli nie tylko dorośli zawodnicy, ale także dzieci i młodzież. Oficjalnie wydarzenie rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem proboszcza parafii Grzymiszew, ks. Juliusza Grzeszczaka odprawiona przy figurce św.Jana Nepomucena, a następnie miało miejsce otwarcie pikniku.
 
Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów, kościoła oraz mieszkańcy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i każdy znalazł coś dla siebie. Zanim na dobre można było oddać się przygotowanym niespodziankom wręczono nagrody w turnieju piłkarskim. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji tatusiów, srebro wywalczyła drużyna dzieci i młodzieży, a po złoto sięgnęli piłkarze z OSP Piętno. Specjalną nagrodę otrzymała jedyna piłkarka w turnieju - Alicja Dziurzyńska, najlepszym strzelcem został zdobywca pięciu bramek Oskar Grzelczak, a najlepszym bramkarzem okazał się Kacper Iwański. Wyjątkowe wyróżnienie trafiło do pochodzącej z Piętna piłkarki Lecha Poznań - Dominiki Kubki. 
 
Po wstępie i piłkarskim podsumowaniu przyszedł czas na rozrywkę dla duszy i ciała. Smakosze mieli okazję skosztować pysznych „nepomukowych smakołyków”. Zorganizowano także konkurs kulinarny na najlepszą potrawę. Dania były pyszne i zachwyciły wszystkich uczestników imprezy. Ocenie poddano także estetyczne walory biesiadnych stołów.Najmłodsi rywalizowali w konkursie „Mali artyści o św. Janie Nepomucenie z parku w Piętnie”, który podzielono na kategorię poetycką i plastyczną. Dodatkowo można było bezpłatnie wykonać badanie słuchu.
 
To jednak nie wszystko. Każdy miał okazję nie tylko dobrze się bawić, ale też otwierając serce i ofiarowując datek do specjalnej puszki wspomóc leczenie i rehabilitację młodej mieszkanki Piętna - Ani Gaść.
 
Tego dnia nie zabrakło doznań muzycznych. Na scenie wystąpiły dzieci oraz lokalny artyści w tym zespół Jankowe Dziewczyny. 
 
Dzieci bawiły się wyjątkowo podczas gier i zabaw zręcznościowych oraz konkursów z nagrodami. Każdy maluch miał okazję wyszaleć się również na dmuchanych placach zabaw. 
 
Sponsorami tegorocznego pikniku byli: Firma AUDIOFON Turek, Firma Andrewex z Piętna, Firma Sun Garden z Malanowa, Firma MP. Meble Michał Płuciennik z Tarnowskiego Młyna,Firma Ł&D Bud  Łukasz i Dawid Szczap z Piętna, Firma DEM-BUD RD Roman Dembowski z Piętna, Pani Aneta Seńko Radna Rady Powiatu Tureckiego, Pani Magdalena Danisz Radna Gminy i Miasta Tuliszków, Pani Małgorzata Wojciechowska Sołtys Piętna,Pan Jacek Karpiński- Firma ZINA Turek,  Pan Andrzej Gnatkowski- firma SAGMA z Turku, Pan Paweł Tylki- Biuro rachunkowe PIT, Pan Krzysztof Ogrodowczyk z Malanowa, Firma DREWTUR LTM Gerber Słodków, Firma Wako z Przykony, Państwo Katarzyna i Piotr Wągiel- miody polskie, Państwo Katarzyna i Grzegorz Wągiel- dmuchańce, Państwo Jolanta i  Marcin Perlińscy, Firma ANMED Aneta Makówka- marka WELSTI, Państwo Boraś z Wielopola.
 
Organizatorzy kierują także podziękowania podziękowania dla wszystkich  mieszkańców  za nieocenioną pomoc podczas przygotowań do pikniku: Pani Sołtys Małgorzacie Wojciechowskiej  , druhom OSP Piętno, Panu Rafałowi Żubrowskiemu i Adrianowi Schafer, Panu Grzegorzowi Sypniewskiemu i Mieczysławowi Pawlikowskiemu, Państwu Adamek, wszystkim mężczyznom i młodzieży i dzieciom za każdą minutę pracy i  zaangażowanie, wszystkim Paniom  za upieczenie  pysznych ciast na kiermasz ciast i za upieczene chleba. Szczególne podziękowania dla Pana Tomasza Kościankowskiego  prowadzącego zespół JANKOWE DZIEWCZYNY , oraz dla  wszystkich Pań ze Stowarzysznia Wspólnota z Piętna.  
 
 
Przykona: Zapraszamy na XV edycję Pucharu Centraln...
Dobra: Nowy wóz dla zaangażowanych druhów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.