Tuliszków: Radni dostaną dietę nawet za nieobecność na sesji

Urząd Gminy i Miasta Tuliszków

W porządku obrad XXXII sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie znalazł się projekt uchwały zmieniającej zasady przyznawania radnym diet. W efekcie wprowadzonych poprawek członkowie rady otrzymają diety, nawet jeśli nie będą obecni na posiedzeniu. Zmiany dotyczą także sołtysów.

We wtorek, 1 grudnia, radni miejscy z Tuliszkowa pochylili się nad projektem uchwały w sprawie ustalenia diet dla radnych, członków komisji rady miejskiej, przewodniczącego, wiceprzewodniczących rady i przewodniczących komisji rady miejskiej oraz sposobu ustalania należności z tytułu zwrotu kosztów podróży służbowych. Dotychczas obowiązywał w niej zapis, zgodnie z którym radny, który nie był obecny na sesji całkowicie tracił prawo do diety.

Wniosek w sprawie zmiany tej regulacji złożyli radni zrzeszeni w Klubie Porozumienie. Ich zdaniem obecna regulacja jest niewłaściwa. Zaproponowano, aby radny, który jest nieobecny w trakcie obrad za każdą nieobecność miał potrącaną kwotę stanowiącą 10% pobieranej prze niego miesięcznej diety. Nieobecność będzie jednak usprawiedliwiona, jeśli radny przebywał na zwolnieniu lekarskim lub został dotknięty zdarzeniem losowym.

- Radni nie tylko biorą udział w sesjach, ale swoje obowiązki wykonują przez cały miesiąc, uczestnicząc w spotkaniach z mieszkańcami gminy i miasta Tuliszków, w sołectwach, w spotkaniach roboczych, pracują w terenie itp. Tak więc wprowadzenie zapisu mówiącego, że w przypadku nieobecności radnego na sesji potrąca się 10% diety miesięcznej jest konieczne – w uzasadnieniu, które w trakcie sesji odczytał Andrzej Janczewski, wskazali wnioskodawcy.

Propozycja Klubu Porozumienie została poparta 12 głosami za, przy jednym głosie wstrzymującym się. Aktualnie w Tuliszkowie przewodniczący rady otrzymuje miesięczną dietę w wysokości 1.150 zł, wiceprzewodniczącym rady, przewodniczącym komisji i zastępcom przewodniczącego komisji rewizyjnej przysługuje 550 zł diety miesięcznie, a pozostali radni otrzymują po 450 zł miesięcznie.

Podobne zmiany wprowadzono także w odniesieniu do sołtysów, których dieta od teraz będzie potrącana o 10% w przypadku nieobecności w trakcie obrad sesji. Zmianę motywowano podobnie jak w przypadku zmian w zasadach ustalania diet radnych. Za tą zmianą wszyscy obecni w sali radni głosowali za. Miesięcznie sołtysi z gminy Tuliszków mają wypłacane po 250 zł diety.
Brudzew: Parafianie bronili księdza. Po latach pro...
Łukasz Mikołajczyk stracił zaufanie. Będzie nowy w...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Obywatel w poniedziałek, 07 grudnia 2020 12:40

TULISZKÓW TO PODKARPACIE WIELKOPOLSKI ! A TAM GDZIE PIS I JEGO WYBORCY SĄ W WIĘKSZOŚCI TAM CIEMNOGRÓD I ŚREDNIOWIECZE !!!

TULISZKÓW TO PODKARPACIE WIELKOPOLSKI ! A TAM GDZIE PIS I JEGO WYBORCY SĄ W WIĘKSZOŚCI TAM CIEMNOGRÓD I ŚREDNIOWIECZE !!!
Gość - ken w niedziela, 06 grudnia 2020 17:41

celebryci z Tuliszkowa też powinni jakąś kase dostawać, bo nijak też reprezentują to miasto a większymi ustami lepiej się mówi

celebryci z Tuliszkowa też powinni jakąś kase dostawać, bo nijak też reprezentują to miasto a większymi ustami lepiej się mówi
Gość - strażnik w piątek, 04 grudnia 2020 20:06

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/osp-osp-nierowna.html

W 42% badanych gmin stwierdzono nieprawidłowości w zakresie udzielonych dotacji. W Gminie Tuliszków (woj. wielkopolskie) 22,2 tys. zł przeznaczono na modernizację świetlicy wiejskiej, choć dotacji udzielono na remont części bojowej strażnicy.

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/osp-osp-nierowna.html W 42% badanych gmin stwierdzono nieprawidłowości w zakresie udzielonych dotacji. W Gminie Tuliszków (woj. wielkopolskie) 22,2 tys. zł przeznaczono na modernizację świetlicy wiejskiej, choć dotacji udzielono na remont części bojowej strażnicy.
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.