Tuliszków: Trwa przetarg na budowę obwodnicy Grzymiszewa 

obwodnica grzymiszewa
Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Grzymiszewa (gmina Tuliszków). Inwestycja będzie realizowana w ramach programu budowy 100 obwodnic. 
 
 
 
 
 
 
Umowę na budowę obwodnicy Grzymiszewa podpisano w czerwcu ubiegłego roku. Koszt inwestycji oszacowano wstępnie na blisko 35 000 000 zł. Jak wówczas podkreślał minister Rafał Weber budowa obwodnicy Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej nr 72 to bardzo ważne zadanie z punktu widzenia spójności sieci komunikacyjnej, ale przede wszystkim ważne zadanie dla całej społeczności tej miejscowości i wszystkich tych, którzy tranzytem przejeżdżają przez Grzymiszew. Pozwoli ono wyciągnąć ruch tranzytowy z centrum tej miejscowości, dzięki czemu mieszkańcy Grzymiszewa nie będą musieli być już narażeni na hałas, na emisję spalin, na niebezpieczeństwo, które sprawiają w tej chwili samochody przejeżdżające przez tę miejscowość tranzytem.
 
Postępowanie ogłoszono w trybie zaprojektuj i wybuduj. Wykonano badania geotechniczne oraz opracowano dokumentację badań gruntu. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 27 stycznia.
Meble drewniane do domu - jakie wybrać i dlaczego ...
Tuliszków: Druhowie z nowym sztandarem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.