Tuliszków: Trzej królowie kolędowali z orszakiem

Trzej Królowie Tuliszków

Barwne orszaki przemierzające miasta, miasteczka i wioski stały się już tradycją. Również w gminie Tuliszków mimo pandemii nie zrezygnowano z tego zwyczaju i trzej mędrcy udali się z pielgrzymką do żłóbka.

Historia organizowania Orszaku Trzech Króli w postaci ulicznych jasełek sięga 2009 roku. Od samego początku jest to inicjatywa działania lokalnej wspólnoty. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe wydarzenie. Za każdym razem orszak to wydarzenie silnie związane z lokalną tradycją, nawiązujące do zwyczajów bożonarodzeniowych.

Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcy ze Wschodu (w tradycji przyjęło się, że było ich trzech) wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga.

Świętowanie w Tuliszkowie rozpoczęto od wspólnego nabożeństwa w kościele pw. św. Wita. Następnie wszyscy włączyli się w barwny orszak i śpiewając kolędy udali się do hali widowiskowo-sportowej. Tam trzej królowie złożyli pokłon nowonarodzonej dzieciątku.

Na tym jednak radosne święto się nie zakończyło. Uroczyście podsumowano bowiem konkurs na ozdobę choinkową „Wspólnie ubierzmy choinkę na Wigilię mieszkańców Gminy i Miasta”.

Nagrody w konkursie otrzymali:

Kategoria I (od 5 do 8 lat)
I miejsce: Zuzanna Borowska z SP w Ogorzelczynie
Wyróżnienie: Iga Raszewska z Tuliszkowa

Kategoria II (od 9 do 13 lat)
I miejsce: Dagmara Tabaka z Tuliszkowa
Wyróżnienie: Filip Selewski z SP w Ogorzelczynie

Kategoria III (od 14 do 17 lat)
I miejsce Kamil Janusz z Tuliszkowa
Wyróżnienie: Aleksandra Owczarek z Sarbicka oraz Damian Tabaka z Tuliszkowa

Kategoria IV (od lat 18)
I miejsce: Krystyna Gębicka z Tuliszkowa
Wyróżnienie: Magdalena Janusz z Tuliszkowa

fot. M.JAC
Władysławów: Królowie złożyli dary Dzieciątku
Sprawca kradzieży perfum o wartości około 580 zł p...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Nar w środa, 19 stycznia 2022 17:01

dla mnie to zabobony gusła pogańskie obrządki

dla mnie to zabobony gusła pogańskie obrządki
Gość - Marek w poniedziałek, 17 stycznia 2022 08:34

A gdzie maseczki ???!!! Czyżby plebana i całej reszty nie obowiązywał nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych ?! DNO !

A gdzie maseczki ???!!! Czyżby plebana i całej reszty nie obowiązywał nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych ?! DNO !
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.