Tuliszków: Umowa na modernizację linii sortowania odpadów w ZUOK „Orli Staw” podpisana

Umowa Orli Staw

Na początku lutego w Orlim Stawie uroczyście podpisano umowę na „Modernizację linii sortowania odpadów w ZUOK „Orli Staw”.

Z ramienia Inwestora umowę podpisali Pan Daniel Tylak - Przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” oraz Pan Sebastian Wardęcki – Burmistrz Miasta i Gminy Opatówek. Wykonawcę firmę Sutco Polska Sp. z o.o. reprezentował Pełnomocnik, Pan Adam Jurkiewicz. Przedmiotem podpisanej umowy jest opracowanie projektu technologicznego oraz dostawa i montaż maszyn i urządzeń. Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę ponad 34 mln zł. Planowany termin wykonania przedmiotu umowy przewidziany jest na połowę 2022 roku.

Umowa realizowana jest w ramach projektu pn. „Modernizacja ZUOK „Orli Staw” jako Regionalnego Centrum Recyklingu”. Wartość projektu wynosi 78 267 234,71 zł w tym dofinansowanie 53 221 719,60 zł. Dofinasowanie pochodzi ze środków POIiŚ 2014-2020 w ramach działania 2.2 - Gospodarka odpadami komunalnymi. Całkowita realizacja projektu pozwoli miastom i gminom należącym do X regionu gospodarki odpadami województwa wielkopolskiego na zagospodarowanie odpadów komunalnych w sposób zgodny z polskim prawem oraz wypełnienie zobowiązań unijnych dotyczących osiągania odpowiednich poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia, jak również ograniczenia składowania odpadów ulegających biodegradacji.

źródło: tuliszkow.pl

Brudzew: Jaka praca, taka płaca, czyli inkaso dla ...
Dobra: Seniorzy będą mieć swój klub, dzięki pozysk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.