Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: "Uzależnienia ograniczają marzenia”. Gminny konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Tuliszków

"Uzależnienia ograniczają marzenia” - pod takim hasłem w gminie Tuliszków zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Celem było pokazanie, jak uzależnienia zmieniają życie.

Realizując Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie i mieście Tuliszków na rok 2021. z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie burmistrz Krzysztof Roman ogłosił Gminny Konkurs Plastyczny „Uzależnienia ograniczają marzenia”. Jego adresatami były dzieci z przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy i miasta Tuliszków, natomiast cały konkurs podzielono na cztery kategorie wiekowe, gdzie technika prac dostosowana była do wieku uczestników:

Kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym; praca plastyczna w formacie A4 technika dowolna
Kategoria II – uczniowie klas I-III; praca plastyczna w formacie A4 technika dowolna
Kategoria III – uczniowie klas IV – VI; praca plastyczna w formacie A4 lub A3 technika kolażu (kolaż - technika plastyczna polegająca na komponowaniu obrazu z różnych materiałów)
Kategoria IV – uczniowie klas VII – VIII; plakat w formacie A3 technika fotokolażu.

Celem konkursu było ukazanie problemu uzależnień oczami dzieci i młodzieży, tego w jaki sposób uzależnienia wpływają na życie, ograniczając marzenia, a także popularyzowanie zdrowego stylu życia poprzez rozwój twórczej aktywności.

- Chcieliśmy zwrócić uwagę was najmłodszych że jest ktoś, kto jest w stanie nam pomóc, wyciągnąć rękę, rozwiązać problemy. Sam fakt tego, ze tak licznie wzięliście udział w konkursie świadczy o tym, że widzicie że ten problem w różnych domach, różnych rodzinach się nasila - mówił burmistrz Tuliszkowa, Krzysztof Roman.

Złożono 56 prac, spośród których komisja konkursowa wybrała najlepsze. W kategorii pierwszej nagrodzono Kornelię Jędrasik, Kacpra Gulczyńskiego i Michalinę Toborek. Wyróżnienie otrzymał natomiast Miłosz Gulczyński. Nagrody w kategorii drugiej otrzymali: Aleksandra Naglewska, Alexandra Rymiszewska, Kacper Jan Bartłomiejczak, a wyróżnienie trafiło do Julii Zawadzkiej. Wśród uczniów klas IV-VI postanowiono nagrodzić Gaby Cascon Carreno, Miłosza Nowakowskiego, Zuzannę Szczap, a wyróżnienie przyznano Laurze Selewskiej. W najstarszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się Maria Kosmowska, Kornelia Rosińska, Kinga Bukowska, a wyróżnienie otrzymał Kacper Iwański.

 

Chełmońskiego nie tak szybko. Miasto nie skorzysta...
Mariola Kadrzyńska-Siwek: Od 7 lat Turek w dobrych...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.