Tuliszków: Wciąż brak sekretarza. Konkurs nierozstrzygnięty

Urząd Gminy i Miasta Tuliszków

Nowy burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman zaraz po objęciu funkcji poinformował, że nie powoła swojego zastępcy. Jego decyzja spotkała się z nieprzychylnością radnych miejskich. W zamian zdecydowano się ogłosić konkurs na sekretarza. Niestety i tego stanowiska nie udało się obsadzić.

W dniu 12 sierpnia 2019 roku burmistrz Tuliszkowa ogłosił konkurs na stanowisko sekretarza Gminy Tuliszków. W ogłoszeniu wskazano wymagania dla kandydatów oraz zakres obowiązków sekretarza. Aplikacje należało zgłaszać do 26 sierpnia.

Do Urzędu Gminy w Tuliszkowie swoje kandydatury zgłosiło sześć osób, z czego tylko cztery spełniały wymagania formalne. Do kolejnego etapu postępowania konkursowego przystąpili Piotr Nowaczyk z Turku, Piotr Hryniuk z Wróblinnej, Ewa Różycka z Władysławowa oraz Jarosław Szczap z Głogowej. Test wiedzy i rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami odbyła się 3 września w siedzibie urzędu.

W przeprowadzonym konkursie na stanowisko sekretarza gminy Tuliszków nie udało się jednak wyłonić zwycięzcy.
– Kandydaci uczestniczący w rozmowie swoją wiedzą merytoryczną, autoprezentacją i sposobem wypowiedzi w znaczący sposób nie przekonali komisji do swojej kandydatury. Nabór pozostaje więc nierozstrzygnięty – czytamy w informacji o wynikach naboru podpisanej przez Krzysztofa Romana i opublikowanej 13 września na stronie internetowej gminy.

Z komunikatu wynika, że nowy burmistrz Tuliszkowa stawia bardzo wysokie wymagania merytoryczne zatrudnianym przez siebie ludzi. Z pewnością kwestia nierozstrzygniętego konkursu na sekretarza wywoła na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie gorącą dyskusję.
Brudzew: Pyszny, zdrowy i wyjątkowy- czyli chrzan ...
Wideo: Strażackie zmagania Powiatowych Zawodów Spo...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Magda w piątek, 27 września 2019 16:51

A konkurs na sekretarkę był?

A konkurs na sekretarkę był?
Gość - gość w czwartek, 19 września 2019 08:59

Czemu Pan KC obraża radnych Tuliszkowa na FB ? czy propagowanie agresji to nowe motto tej miasta ?

Czemu Pan KC obraża radnych Tuliszkowa na FB ? czy propagowanie agresji to nowe motto tej miasta ?
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.