Tuliszków: Wezmą pożyczkę na przebudowę hydroforni w Gadowskich Holendrach i Imiełkowie

Tuliszków Hydrofornia

Radni gminy i miasta Tuliszków zdecydowali o zaciągnięciu pożyczki na ponad 1,3 mln zł. Pieniądze potrzebne są do sfinansowania inwestycji o nazwie „Poprawa infrastruktury w zakresie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Tuliszków” realizowanej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Łączna kwota pożyczki, którą zaciągnie samorząd to 1 331 465,00 zł, a jej wypłata będzie realizowana w trzech transzach. Pieniądze są niezbędne do sfinansowania takich inwestycji jak przebudowa wraz z wyposażeniem hydrofornii w Gadowskich Holendrach o wartości 773 593 zł oraz na przebudowę wraz z wyposażeniem hydrofornii w Imiełkowie, wartą ponad 557 tysięcy złotych. Spłata pożyczki nastąpi ze środków otrzymanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Cała kwota pożyczki jest zabezpieczona z dofinansowania ze środków budżetu Unii Europejskiej, a jej spłata nastąpi po całkowitym rozliczeniu zadań. Spłata wykorzystanej pożyczki dokonywana jest ze środków otrzymanych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. pożyczkobiorcy przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Obsługa zadłużenia następować będzie z dochodów gminy i miasta Tuliszków.

Nowa siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy w Tur...
O co przewodniczący Jasak pogniewał się na burmist...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.