Tuliszków: " Wie chłop ze wsi i wie chłop z miasta, że baby górą są i basta!" – Dzień Kobiet w Sarbicku

Dzień Kobiet w Sarbicku

Pan Józef Fabiański Sołtys Sarbicka w Gminie Tuliszków wraz z Radą Sołecką zorganizowali w niedzielę 1 marca 2020 roku wspaniałe wydarzenie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Hasłem przewodnim imprezy było zawołanie " Wie chłop ze wsi i wie chłop z miasta, ze baby górą są i basta!".

Organizatorzy zapewnili moc atrakcji dla uczestników imprezy. Nie zabrakło artystycznych talentów zaprezentowanych przez dzieci z Sarbicka. Swoje umiejętności przedstawiły w montażu słowno- muzycznym przygotowanym pod opieką mieszkanki Sarbicka – pani Bożeny Pielesiak. Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia byli: schola parafialna przy akompaniamencie pani Edyty Strzelińskiej oraz księdza Rafała Marczewskiego. Ksiądz wikary zaprezentował zebranym swoje umiejętności, grając na saksofonie, co zachęciło wszystkich do wspólnego śpiewania.

Kolejnych wrażeń dostarczył zespół wokalny ,, Jankowe Dziewczyny’’ z Piętna oraz kabaret ,, Nie umiem nic” z Potworowa. Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali drewniane serduszka, które wykonały dzieci z Sarbicka w warsztatach prowadzonych przez panią Annę Wągiel. Serduszka zdobione były techniką decoupage.

Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Pan Krzysztof Roman napisał list z życzeniami dla wszystkich mieszkanek Sarbicka, który odczytała Pani Sekretarz Gminy Beata Mikołajczyk. Przekazała go na ręce członkini rady sołeckiej Pani Bożeny Biniek.

Podczas imprezy, zorganizowanej w wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Sarbicku, nie zabrakło humoru, dobrej zabawy i słodkości.

 

Święto matematyki w SP 5
Największy festiwal animacji ponownie w Turku!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.