Tuliszków: Wprowadzenie relikwii św. Jana Vianney’a

Diecezja-Wloclawska

W wigilię Niedzieli Dobrego Pasterza, 7 maja, młodzież z parafii pw. św. Wita w Tuliszkowie przyjęła sakrament bierzmowania z rąk księdza biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. Ponadto do kościoła parafialnego zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Jana Marii Vianney’a, gorliwego pasterza i patrona proboszczów.

W homilii ksiądz biskup zauważył, że chociaż św. Vianney żył 200 lat temu, ewangeliczne zasady jego życia nie straciły nic ze swojej aktualności, bowiem również dziś potrzebne są jasne zasady, które mają owocować autentycznością i świętością, niezależnie od tego w jak niesprzyjających warunkach człowiek żyje. Ksiądz biskup wskazał, że rolą pasterza, jest troska o tych, którzy są mu powierzeni, a ta będzie owocna tylko i wyłącznie wtedy, gdy pomiędzy owcą a pasterzem pojawi się relacja i zaufanie. Wszystko sprowadza się do zasady mówiącej, że posłuchamy Jezusa, wtedy kiedy Jego słowo nie będzie dla nas obce.

Cała uroczystość była również okazją do złożenia życzeń imieninowych księdzu proboszczowi Stanisławowi Nowakowi, do których przyłączył się również ksiądz biskup, życząc solenizantowi owocnego pasterzowania na wzór Jana Marii Vianney’a.

źródło: www.diecezja.wloclawek.pl

Kawęczyn: Gospodynie z Będziechowa ambasadorkami w...
Kawęczyn: Złota i diamentowa małżeńska miłość

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Marek w czwartek, 12 maja 2022 21:44

na co to

na co to
Gość
wtorek, 17 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.