Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Wspólna wigilia mieszkańców z jarmarkiem i kolędowaniem

Tuliszków

Wyjątkowe spotkanie wigilijne miało miejsce w niedzielę, 17 grudnia w Tuliszkowie. Już od godzin porannych mieszkańcy mieli okazję poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia i wspólnie integrować się w miłej atmosferze.

Od samego rana chętni mieli okazję odwiedzić stoiska z wyrobami rękodzielników oraz społeczności szkół, przedszkoli i stowarzyszeń. Można było nabyć oryginalne ozdoby choinkowe, wieńce, stroiki, choinki i wiele innych. Sołectwa z terenu gminy Tuliszków przygotowały pyszne potrawy świąteczne, które smakosze mogli zakupić także na wynos. Oprócz tego wielu zwolenników znalazły stoiska z miodami, świecami woskowymi. Najmłodsi bawili się znakomicie w zagrodzie Przyjaznej Dzieciom „W Sosnowym Lesie” jeżdżąc na kucykach i obcując z innymi zwierzętami.

O godzinie 17.00 w kościele św.Wita odbyła się msza święta, a następnie rozpoczęło się wspólne świętowanie mieszkańców.
-Każde spotkanie wigilijne w domu zaczyna się od ubierania choinki i dzisiaj też w taki sposób rozpoczniemy- mówił dyrektor Miejsko -Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie Mirosław Rojek zachęcając wszystkich przybyłych na wydarzenie do wspólnej integracji i dziękując organizatorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje przedsięwzięcia.

I tak wspólnie w wyjątkowej atmosferze mieszkańcy integrowali się znakomicie spędzając czas. Było wspólne śpiewanie kolęd z zespołem Fermata, symboliczne łamanie opłatkiem, ognisko, degustacja świątecznych potraf przygotowanych przez Stowarzyszenie „Przylesie Wsi Tarnowa” oraz życzenia.

-Kolejny rok za nami. Spotykamy się w Tuliszkowie wyjątkowo, na Placu Wolności, na naszym rynku przy jarmarku, przy zakupie ozdób świątecznych, dobrego jedzenia, ciast. Ale przede wszystkim w atmosferze, która zaczyna nam przypominać już o tym, że za tydzień usiądziemy przy stole. Te święta to ogromna ilość symboli. To stół z białym obrusem, sianko, świeca wigilijna i wszystkie potrawy, które są związane z jakąś tradycją. To choinka symbolizująca bogactwo i różnorodność. Tak naprawdę wszystko jest ważne, ale przy tym stole najważniejsi są ludzie, którzy wspólnie, razem zebrali się, wspólnie razem żyją, mieszkają, wspólnie razem cieszą się każdą radością i wspólnie razem przeżywają swoje tragedie, swoje niepowodzenia, problemy. Ale przede wszystkim są to ludzie, którzy się wspierają tworząc rodzinę, sołectwo, gminę- mówił burmistrz miasta Krzysztof Roman życząc mieszkańcom wszystkiego dobrego w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Organizatorami wydarzenia byli Burmistrz Tuliszkowa, Gmina i Miasto Tuliszków, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, Parafia pw.św. Wita, Zakład Gospodarki Komunalnej, Sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich, SP w Tuliszkowie, SP w Tarnowej, SP w Ogorzelczynie, Przedszkole w Tuliszkowie, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna, OSP.

fot. M.JAC
 
W parku trwają odbiory techniczne. Otwarcie coraz ...
Uroczyste wręczenie nagród finalistom Edycji Miejs...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - obatel w czwartek, 21 grudnia 2023 10:35

Sojusz tronu z ołtarzem ! Dzięki Bogu NADCHODZI już wiatr zmian !

Sojusz tronu z ołtarzem ! Dzięki Bogu NADCHODZI już wiatr zmian !
Gość - Ja w wtorek, 19 grudnia 2023 18:06

Choinka 🌲 biedna w tym roku na rynku… ale na oświetlenie dla pana P. 15 tys nie zabrakło… obudź się gmino

Choinka 🌲 biedna w tym roku na rynku… ale na oświetlenie dla pana P. 15 tys nie zabrakło… obudź się gmino
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.