Tuliszków: Wyważona podwyżka podatków na nowy rok

Tuliszkow podatki
Wyważona i przedyskutowana - tak burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman określił podwyżkę podatków, która czeka mieszkańców miasta i gminy od początku 2022 roku. Do przedstawionych propozycji pozytywnie odnieśli się wszyscy obecni na piątkowej (29 października) sesji. 
 
 
W przyszłym roku obowiązywać będą nowe stawki podatku od nieruchomości. Podatek od budynków na działalność gospodarczą (za 1m2) wynosić będzie 22,50 zł, od budynków na działalność gospodarczą (obrót materiałem siewnym) - 12,04 zł. Stawka podatku od budynków w których udzielane są świadczenia zdrowotne wynosić będzie 5,25 zł/m2. Stawka podatku od pozostałych budynków wyniesie w przyszłym roku 4,66 zł. Mniej niż początkowo zakładano wzrośnie podatek od budynków mieszkalnych, który w przyszłym roku wyniesie 0,65 zł/m2.
 
Podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniesie w 2022 roku 0,81 zł/m2. Opłata od gruntów pod wodami powierzchniowymi została ustalona na 5,17 zł/ha, natomiast od pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 0,33 zł/m2. Dla nieruchomości niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji stawka podatku wyniesie 3,40 zł/m2.
 
- To są wszystkie wnioski o które prosili radni, tak abyśmy mogli mieszkańcom wyjść na przeciw w tych trudnych czasach , gdzie wszystko szaleje, są podwyżki wszystkich cen. My nie chcemy podatków podnosić w pełnym zakresie. To podwyżka wyważona przez nas, przedyskutowana i uwzględniłem wszystkie propozycje szanownych radnych, jeśli chodzi o proponowane stawki - podsumował burmistrz Krzysztof Roman. 
Turkowianie odkrywają tajemnicę zaginionych werset...
Seminarium szkoleniowe z okazji 40-lecia Kyokushin...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w sobota, 30 października 2021 17:52

Janczewski podniósł podatki?, a tak kiedyś walczył nawet o 1 grosz a dziś podnosi?

Janczewski podniósł podatki?, a tak kiedyś walczył nawet o 1 grosz a dziś podnosi?
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.