Tuliszków: Za mali na dalekie kursy, ale plany na kolej ciągle aktualne

Transport publiczny

Mieszkańcy Tuliszkowa oraz okolicznych miejscowości zainteresowani są tym, jak będzie kształtować się transport publiczny w powiecie tureckim. Z takim pytaniem zwrócili się do starosty Dariusza Kałużnego.

- Jeżeli chodzi o dalekobieżne kursy to my już jesteśmy za mali. Jedyne co będziemy mogli zabezpieczyć to dojazdy miedzy stolicą powiatu, a stolicą gminy. W każdej gminie - miejskiej czy wiejskiej to jest odpowiedzialność burmistrza - wyjaśniał sytuację związaną z transportem publicznym starosta Kałużny.

Dodał również, że zależy mu na tym, aby młodzież ucząca się poza swoją gminą miała jak dojeżdżać i wracać do szkoły.

Podczas wtorkowej (29 stycznia) sesji rady gminy i miasta Tuliszków powrócił także temat kolei łączącej Turek z Koninem.

- Turek jest w programie Kolej Plus i tego nie przekreślimy. To jest długofalowy okres. Nie ukrywam, że pan poseł Bartosik to zaczął i jeśli to jest w programie rządowym, to nikt tego nie przekreśli - odpowiedział Dariusz Kałużny.

Rodzina Michała Rosiaka zabiera głos. Turkowianie ...
Tuliszków z własną karetką? Na początek jest garaż

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Mieszkaniec w piątek, 01 lutego 2019 14:16

Mam wierzyć w to, że jesteście za mali i że to jest odpowiedzialność Burmistrza??. DOBRE !!!
Dla ulicy Chełmońskiego oraz o rewitalizację turkowskiej siatkówki Bartosik głosował przeciwko interesom miasta i mieszkańcom. Panie Bartosik, jeżeli pan nie lubi Pana Burmistrza to chociaż niech pan nie robi krzywdy ludziom, którzy wierzyli, że dobrze mieć swojego posła by dbał o interesy miata. Burmistrz chciał pozyskać środki, a "swój" głosuje przeciwko??. Podczas dyżuru poselskiego Tomasz Nowak opisał dokładnie to głosowanie (możecie obejrzeć na innym portalu tą udokumentowaną wypowiedź).

Mam wierzyć w to, że jesteście za mali i że to jest odpowiedzialność Burmistrza??. DOBRE !!! Dla ulicy Chełmońskiego oraz o rewitalizację turkowskiej siatkówki Bartosik głosował przeciwko interesom miasta i mieszkańcom. Panie Bartosik, jeżeli pan nie lubi Pana Burmistrza to chociaż niech pan nie robi krzywdy ludziom, którzy wierzyli, że dobrze mieć swojego posła by dbał o interesy miata. Burmistrz chciał pozyskać środki, a "swój" głosuje przeciwko??. Podczas dyżuru poselskiego Tomasz Nowak opisał dokładnie to głosowanie (możecie obejrzeć na innym portalu tą udokumentowaną wypowiedź).
Gość - Lena w środa, 30 stycznia 2019 08:19

Tak się składa, że zarówno p. Karski jak p. Kałużny w czasach gdy pełnili obowiązki vice starostów "zajmowali się" transportem zbiorowym. Efekty ich "pracy" są widoczne. Kto im uwierzy ?

Tak się składa, że zarówno p. Karski jak p. Kałużny w czasach gdy pełnili obowiązki vice starostów "zajmowali się" transportem zbiorowym. Efekty ich "pracy" są widoczne. Kto im uwierzy ?
Gość - tubylec ale nie mohikanin w wtorek, 29 stycznia 2019 22:44

Ludzie o czym Wy mówicie, kolej? HA HA Ha dworca nie potrafiliście utrzymać a co dopiero kolej. Mydlicie tum ludziom oczy mieszacie w głowach obiecujecie programy długo falowe, to by miało sens
ale to trzeba juz na wczoraj działac. Zobaczcie jak teraz wygląda dworzec w turku tak naprawde on ponoc istnieje ale ja sam nie wiem do końca gdzie chyba że mówimy o tych budkach gdzieś tam za "cudowna" karuzelą. Jeśli tak to w kazdej wiosce powiatu jest dworzec bo wszędzie sa takie budki.

Kolej ? po co teraz jak w w Turku nie ma juz nic ......

oj obłudo, za dużo słów za mało czynów!!!

Ludzie o czym Wy mówicie, kolej? HA HA Ha dworca nie potrafiliście utrzymać a co dopiero kolej. Mydlicie tum ludziom oczy mieszacie w głowach obiecujecie programy długo falowe, to by miało sens ale to trzeba juz na wczoraj działac. Zobaczcie jak teraz wygląda dworzec w turku tak naprawde on ponoc istnieje ale ja sam nie wiem do końca gdzie chyba że mówimy o tych budkach gdzieś tam za "cudowna" karuzelą. Jeśli tak to w kazdej wiosce powiatu jest dworzec bo wszędzie sa takie budki. Kolej ? po co teraz jak w w Turku nie ma juz nic ...... oj obłudo, za dużo słów za mało czynów!!!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.