Tuliszków: Zapraszamy na spotkanie z Anną Marią Wesołowską

Anna Maria Wesołowska

Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają na spotkanie z Anną Marią Wesołowską, któtre odbędzie się 15 marca 2022 r. o godz. 18.00 w Sali OSP w Tuliszkowie.

Kim jest Anna Maria Wesołowska?

Anna Maria Wesołowska jest Sędzią Sądu Okręgowego w stanie spoczynku, w serialu paradokumentalnym, „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, który był emitowany w TVN od 6.03.2006r. do 19 grudnia 2011r., a następnie od 2 września 2019r. do sierpnia 2020r. na antenie TTV - grała samą siebie.

Występowała również w programie „Wesołowska i mediatorzy”. To najpopularniejsza i najbardziej rozpoznawalna sędzina w Polsce, znany autorytet w dziedzinie prawa, która od wielu lat pracuje w obszarze szerokorozumianej edukacji prawnej społeczeństwa, także w zakresie mediacji rodzinnych, czy przeciwdziałania przemocy.

Współautorka ustawy o świadku koronnym, orędowniczka „niebieskiego pokoju” – bezpiecznego miejsca przesłuchań dzieci – świadków i ofiar przestępstw. Działa na rzecz budowania bezpiecznej szkoły poprzez edukację prawną dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Prowadzi wykłady profilaktyczne dla dzieci, rodziców i nauczycieli, lekcje profilaktyczne. Autorka książki pt. „Bezpieczeństwo młodzieży” – poradnik prawny. Książka przybliża młodzieży, rodzicom i nauczycielom problematykę przestępstw najczęściej popełnianych przez młodocianych.

Autorka wybrała czyny, które najbardziej bulwersują i wzmagają poczucie zagrożenia. W 100 felietonach przedstawia sytuacje, w których nastolatki popełniają przestępstwa lub czyny niedozwolone, często nie zdając sobie z tego sprawy. Autorka ukazuje ich przyczyny i konsekwencje, aby sprowokować do dyskusji i działania. Bowiem to od rodziców, opiekunów, sąsiadów, szkoły i społeczeństwa zależy, czy młodych na ławie oskarżonych będzie przybywać, czy ubywać.

Anna Maria Wesołowska, z doświadczenia zawodowego wie, jakie przyczyny powodują, że młodzi ludzie zasiadają na ławie oskarżonych, ma doświadczenie w prowadzeniu profilaktyki zintegrowanej takie spotkania/warsztaty pozwolą uświadomić dzieciom, młodzieży i ich rodzicom, że wiele problemów można uniknąć, rozwiązać, poprzez edukację w tym zakresie od najmłodszych lat i zintegrowaną profilaktykę.
Trwają prace budowlane instalacji fermentacji ZUOK...
TIG dla transportu, czyli szkolenie dla właściciel...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Gienek R w poniedziałek, 07 marca 2022 05:29

kiedy będzie spotkanie z Polskim Kenem przecież to celebryta z Tuliszkowa

kiedy będzie spotkanie z Polskim Kenem przecież to celebryta z Tuliszkowa
Gość - obatel w czwartek, 03 marca 2022 08:12

Pani Wesołowska po spotkaniu z pisowskim społeczeństwem Tuliszkowa będzie w bardzo dużym szoku!
Może nawet będzie potrzebna wizyta u psychologa

Pani Wesołowska po spotkaniu z pisowskim społeczeństwem Tuliszkowa będzie w bardzo dużym szoku! Może nawet będzie potrzebna wizyta u psychologa :D:D:D
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.