Tuliszków: Zbyt dużo za śmieci. Będzie nowy przetarg

Radni Tuliszków

30 zł od osoby za śmieci niesegregowany i 16,50 zł za odpady zbierane selektywnie - tyle musieliby zapłacić mieszkańcy gminy Tuliszków za wywóz śmieci, gdyby wybrano ofertę złożoną w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Burmistrz zadecydował jednak o unieważnieniu postępowania, bo - jego zdaniem - taka cena dla mieszkańców będzie zbyt wygórowana.

Obecnie mieszkańcy, którzy segregują odpady płacą 8,70 zł za osobę. Firma, która stanęła do przetargu zaoferowała kwotę 1 184 544,00 zł. Burmistrz Krzysztof Roman przekonywał, że stawka jest nazbyt wygórowana, ponieważ obecnie obowiązujące kwoty są odpowiednie w stosunku do ilości wywożonych odpadów. Ma także nadzieję, że firma jeszcze raz przeprowadzi kalkulację kosztów i ponownie podejdzie do przetargu, ale tym razem stawki będą bardziej realne - przede wszystkim dla portfeli mieszkańców.

To nie koniec śmieciowych problemów Tuliszkowa. Jeśli firma nie wystartuje ponownie w prze-targu lub oferta nie spełni wymagań, to mieszkańcy albo będą musieli zwrócić otrzymane pojemniki na odpady, albo trzeba je będzie wykupić. Kolejny wydatek to zakup specjalnym pojemników na odpady biodegradowalne.

Medalistki Mistrzostw Polski
Radny Serafiński odchodzi z Ziemi Turkowskiej. Czy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.