Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Turecka Izba Gospodarcza z myślą o przedsiębiorczości

Spotkanie walne TIG

Członkowie Tureckiej Izby Gospodarczej podsumowali pełen sukcesów rok 2018. Podejmowane działania nakierowane były głównie na pomoc przedsiębiorcom oraz osobom, które nabyć chcą odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Plany na nowy rok obfitują w elementy innowacji oraz nowe pomysły, które rokują wiele sukcesów.

Innowacja, współpraca i informacja
Po wyborze przewodniczącego spotkania, którym podobnie jak w roku ubiegłym został Piotr Itczak przyszedł czas na przedstawienie sprawozdań z działalności organów samorządowych.

O kierunkach działań na rok 2019 opowiedziała dyrektor TIG Monika Kozłowska. Jak wspomniała nadal realizowane będą usługi informacyjne i doradcze. Ważne, by stworzyć silny ośrodek wspierający rozwój gospodarczy regionu wraz z zapleczem infrastrukturalnym w celu podniesienia zakresu i jakości świadczonych usług, kreowania warunków sprzyjających rozwojowi biznesu oraz przygotowania zasobów ludzkich dla gospodarki opartej na wiedzy i nowych innowacyjnych usługach. W tych działaniach pomocne będzie Centrum Biznesu i Innowacji w Turku, gdzie wczoraj, tj. 10 kwietnia uroczyście wmurowano akt erekcyjny.

TIG kładzie nacisk na zwiększenie współpracy ze środowiskiem młodych przedsiębiorców oraz podejmuje wszelkie działania zmierzające do pozyskania zewnętrznych środków na wdrażanie nowej usługi szkoleniowej, realizowanej w oparciu o platformę e-learninową do realizacji specjalistycznych programów kształcenia pracowników MSP w zakresie dynamiczniej rozwijającej się przedsiębiorczości w firmach.

Nadal ważnym elementem działalności Izby będzie aplikowanie o środki pomocowe z UE, realizacja projektu Grup Zakupowych TIG w zakresie optymalizacji kosztów członkowskich Izby oraz realizacja kampanii promocyjnej przedsiębiorczości na terenie miasta, powiatu i regionu.

TIG współpracuje z jednostkami samorządu terytorialnego powiatu tureckiego, Cechem Rzemiosł Różnych, Powiatowym Urzędem Pracy, Politechniką Poznańską - Centrum Innowacji, Rozwoju i Transferu Technologii, Tureckim Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszeniem LGD T.U.R. na rzecz rozwoju gospodarczego.

Należy nadmienić, że członkowie prowadzą Punkt Funduszu Pożyczkowego przy współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego AGROREG z Nowej Rudy oraz innych funduszy pożyczkowych.

Istotnymi zadaniami na ten rok są organizacja 20-lecia TIG, imprez o charakterze integracyjnym oraz organizacja konkursu „Firma roku”.

Z myślą o przedsiębiorcach
Na dzień 10 kwietnia 2019 TIG liczy 133 członków. Prezesem jest Marek Sawicki, wiceprezesami Tomasz Wroniak oraz Piotr Itczak, sekretarzem Jacek Wzorek.

Działalność zarządu oraz członków TIG przekłada się na wiele sukcesów oraz innowacyjność w podejmowanych projektach. Coraz częściej docenia się realizowane pomysły nie tylko na terenie naszego powiatu, ale również całej Polski.

TIG oraz CWRKDiZ w Koninie podpisali umowę partnerską w ramach której podjęto współpracę na rzecz kształcenia dualnego na terenie działalności TIG. Członkowie współpracują z Poznańskim Parkiem Naukowo Technologicznym.

W październiku ubiegłego roku w Koninie podpisane zostało porozumienie przedstawicieli organizacji przedsiębiorców w sprawie współpracy w zakresie rozwoju polubownych metod rozwiązywania sporów ze szczególnym uwzględnieniem mediacji. W rozmowach udział brał między innymi prezes TIG Marek Sawicki.

Izba organizuje wiele przedsięwzięć z myślą o młodzieży. Można tu wymienić między innymi Dni Przedsiębiorczości w ramach których zorganizowano konkurs „Mam Plan na Biznesplan”. W kalendarz wydarzeń wpisał się również konkurs „Firma Roku”.

Projekty, które zrealizowano w roku ubiegłym jest wiele. Wśród nich można wymienić choćby „Twoja indywidualna ścieżka do aktywizacji zawodowej”, „czas na aktywizację”, „Lepsza przyszłość z własną firmą”, „Kompleksowe wsparcie kompetencji kluczowych uczniów gimnazjum w powiecie tureckim”, „Start –Up Capital”.

Nie sposób pominąć projektu „Rozwój potencjału Tureckiej Izby Gospodarczej do świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla przedsiębiorców poprzez budowę Centrum Biznesu i Innowacji w Turku.

Członkowie TIG podjęli współpracę ze Starostwem Powiatowym w Turku oraz gminami Kawęczyn, Dobra, Brudzew, Przykona i Władysławów. W ramach wspólnych działań realizowane będzie pięć projektów pod nazwą „ja w Internecie”.

Zniszczone ławki i powyrywane kosze na śmieci w pa...
Nie zmarnujmy tego czasu- czyli „Protest z wykrzyk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.