Turek: Nauczyciele odebrali awanse

nauczyciele awanse 2019
Sześciu nauczycieli z miejskich szkół i przedszkoli dzisiaj, tj. 27 sierpnia 2019 r. złożyło ślubowanie i odebrało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.


W sześciu przedszkolach samorządowych i w trzech szkołach podstawowych w Turku zatrudnionych jest 297 nauczycieli. Wśród nich jest 237 nauczycieli dyplomowanych, 35 nauczycieli mianowanych, 18 nauczycieli kontraktowych i 7 stażystów. Aby uzyskać stopień nauczyciela mianowanego, nauczyciel kontraktowy musi przepracować nieprzerwanie co najmniej 2 lata i 9 miesięcy oraz zdać egzamin przed specjalną komisją, podczas którego prezentuje swój dorobek zawodowy i odpowiada na pytania członków komisji. Uzyskanie stopnia awansu to nie tylko większy prestiż i odpowiedzialność, ale także większe wynagrodzenie.

Egzaminy na stopień nauczyciela mianowanego odbywały się 31 lipca i 1 sierpnia tego roku. Wszyscy pomyślnie przeszli kwalifikację, w efekcie czego 27 sierpnia złożyli ślubowanie, podpisali akty ślubowania i od burmistrza Romualda Antosika odebrali akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.
Nowymi nauczycielami mianowanymi zostali: Roman Kacprzak – nauczyciel psycholog w Szkole Podstawowej nr 5; Alicja Graczyk i Hanna Perederij – nauczycielki w Przedszkolu Samorządowym nr 6; Beata Acela i Karolina Arent – nauczycielki w Przedszkolu Samorządowym nr 3; Agnieszka Wieczorek – nauczycielka w Przedszkolu Samorządowym nr 8.

Wszystkim gratulujemy i życzymy licznych sukcesów edukacyjnych i wychowawczych w pracy dziećmi i młodzieżą.
Kamil Więcławek ze Striker Turek na obozie szkolen...
Brudzew: Spłonął samochód osobowy w Janowie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 stycznia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.