Turkowianie mają moc! Świąteczne paczki trafią do potrzebujących

Turkowska Paczka

Właśnie dzisiaj tj. 4 grudnia rozpoczął się finał Turkowkskiej Paczki. Do rodzin, którym pomoc jest szczególnie potrzebna trafiają prezenty, które nie tylko sprawiają wiele radości, ale również ułatwiają codzienne życie.

Wyjątkowe święta dla mieszkańców powiatu tureckiego zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku oraz wolontariusze.

Wolontariusze przydzieleni zostali do opieki nad konkretnymi rodzinami. Przeprowadzane były wywiady dotyczące zdrowia, sytuacji rodzinnej, lokalowej, finansów. Decyzja o ostatecznym zakwalifikowaniu podejmowana jest przez zespół wolontariuszy według wewnętrznych kryteriów na podstawie zgromadzonych w ankietach danych oraz ich doświadczenia i wiedzy.

Do tegorocznej akcji przyłączyli się między innymi policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Turku, prokuratorzy oraz pracownicy Prokuratury Rejonowej w Turku.

Policjanci i pracownicy cywilny z Komendy Powiatowej Policji w Turku oraz prokuratorzy i pracownicy Prokuratury Rejonowej w Turku.

Dzięki akcji wiele rodzin będzie miało wyjątkowe święta i doznają wiele jakże ważnej w dzisiejszych czasach życzliwości od drugiego człowieka.

fot. KPP Turek, Centrum Wolontariatu Turek

 

Tragedia na drodze. Uczestnikiem wypadku mieszkani...
Barbórka w Turku coraz cichsza

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.