Wideo: Turkowianie mają wielkie serca! 28.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca!

WOŚP Turek

Właśnie zakończył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze przeznaczone będą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Po raz kolejny mieszkańcy Turku pokazali, że można na nich liczyć. Hojnie wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy już od wczoraj.

„Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia”- czytamy na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ten szczytny cel wspierają mieszkańcy całego powiatu tureckiego. Rozpoczęło się na sportowo. W sobotę, 11 stycznia zorganizowany został Charytatywny Turniej Halowej Koszykówki, a dzisiaj drużyny zmierzyły się ze sobą podczas Charytatywnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej. O szczegółach przeczytać możemy TUTAJ

Wolontariuszy już od samego rana spotkać można na terenie całego miasta, a ludzi skorych do przekazania pieniędzy nie brakuje.

Prawdziwego „wiatru w żagle” nabrano koło godziny 15.00 przy Miejskim Domu Kultury w Turku. Zorganizowano tam wiele niespodzianek, a wśród nich wystawę starych pojazdów przygotowaną przez Stowarzyszenie Automobil Klub Turek czy pyszny żurek.

Nie zabrakło również emocji muzycznych. Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpił zespół Big Up oraz soliści ze Studia Piosenki MDK.

Na koniec przyszedł czas na sprzedaż i aukcję gadżetów. Chętnych do wzięcia udziału w licytacji, jak i samych darczyńców nie brakowało. Chętni nabyć mogli kubki, obrazy, zegary czy tradycyjne wypieki. Łącznie licytowano 124 rzeczy. Najdroższą z nich było złote serduszko, które przekazano za kwotę 10 tys.zł.

O godzinie 20.00 chętni przenieśli się do parku, by podziwiać fajerwerki będące „Światełkiem do nieba”. Wiele emocji budził także pokaz tancerzy ognia Shadow of fire.

Oficjalne wyniki ile udało się zebrać pieniędzy zostaną już niebawem, jednakże my możemy już teraz powiedzieć, że na pewno było warto, a rekord został pobity!

 

Gm.Turek: Tomasz Ratajek nowym radnym. O mandat wa...
Tuliszków: Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Ja w poniedziałek, 13 styczeń 2020 07:23

P. Grzegorz Stefaniak na tureknet napisał ze to relikt oszustwa skoro tak to niech w portfelu wozi oświadczenie że nie chce być leczony na sprzęcie WOŚP -u ani jego rodzina,ciekawe co lekarze tylko ze stetoskopem zdziałaja .Głupota .

P. Grzegorz Stefaniak na tureknet napisał ze to relikt oszustwa skoro tak to niech w portfelu wozi oświadczenie że nie chce być leczony na sprzęcie WOŚP -u ani jego rodzina,ciekawe co lekarze tylko ze stetoskopem zdziałaja .Głupota .
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.