Turkowianie marszem uczcili pamięć o trudnej historii

Marsz Pamięci w Turku

W 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w milczący marsz przeszedł ulicami Turku. Mieszkańcy miasta, delegacje i poczty sztandarowe w ten sposób uczciły tę trudną rocznicę.

Od lat turkowianie spotykają się 13 grudnia, aby w blasku pochodni marszem upamiętnić jeden z najtrudniejszych momentów w historii naszego kraju. W ten sposób oddają hołd wszystkim, którzy byli prześladowani, a nawet ginęli w walce o wolność ojczyzny. Uczestnicy marszu przeszli od rynku ulicami Kolską, Kolską Szosą, Armii Krajowej, Broniewskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego aż do kościoła p.w. św. Barbary. Tam pod tablicą upamiętniającą kapelana Solidarności - księdza Jerzego Popiełuszkę złożono kwiaty i zapalono znicze.

Następnie wszyscy wzięli udział w mszy świętej sprawowanej w intencji ojczyzny. Uroczystość zorganizowana została przez NSZZ„Solidarność” Zarząd Regionu Konin – Oddział w Turku.

Dobra: O wysokości podatków i wypłacie burmistrza
Uczniowie z ZSR Kaczki Średnie i ZSP w Dobrej najl...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 29 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.