Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Turkowianie odkrywają tajemnicę zaginionych wersetów 

Gra miejska w Turku
Miasto znalazło się niebezpieczeństwie - nienazwane Przedwieczne Zło próbuje zawłaszczyć je tylko dla siebie. Ocalić je może tylko poezja. Tak zaczyna się mobilna gra miejska „Tajemnica zaginionych wersetów”, z którą jako pierwsi zmierzyli się uczniowie turkowskich szkół podstawowych. 
 
 
Aby rozwiązać tajemnicę potrzebny jest bohater, który powstrzyma mroczne siły i odnajdzie echa poetyckich wspomnień zamieszkujące miejskie zakamarki. Tym niezwykłym bohaterem może zostać dosłownie każdy. Jako pierwsi na poszukiwanie zaginionych wersetów ruszyli uczniowie podstawówek wraz z wolontariuszami. Gra rozpoczęła się przy strażnicy OSP w Turku. Po odebraniu wskazówek młodzi ludzie rozpoczęli przygodę z rozwiązywaniem zagadek i odkrywaniem przygotowanych dla nich tajemnic. Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając ulice i docierając do różnych zakamarków, osoby biorące udział w grze muszą rozwiązywać przygotowane zadania, dotyczące lokalnego ruchu poetyckiego.
 
Już o godz. 17.00 wystartuje natomiast gra dla wszystkich chętnych mieszkańców. Miejsce startu to również plac obok Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku (ul. 3-go Maja 8). Tam uczestnikom udostępniony zostanie kod QR, który umożliwi rozpoczęcie rozgrywki. Do udziału we wspólnej zabawie zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku wraz z partnerami.Oprócz świetnej zabawy, organizatorzy gwarantują fantastyczne nagrody dla tych, którzy rozwiązując zadania, zdobędą największą ilość punktów. Na zwycięzców czekają – nowoczesny tablet, smartband, słuchawki bezprzewodowe i rodzinne gry planszowe. 
Powstanie dokumentacja na rozbudowę Legionów Polsk...
Tuliszków: Wyważona podwyżka podatków na nowy rok

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.