Turkowianie ruszyli z pomocą i wsparli wolontariuszy

Centrum Wolontariatu

Ponad dwa tysiące złotych udało się zebrać wolontariuszom, którzy w niedzielę, 8 listopada kwestowali na rzecz mieszkańców poszkodowanych we wrześniowym wybuchu gazu w bloku przy ul. Wyszyńskiego w Turku.

Wybuch gazu, do którego doszło pod koniec września sprawił, że z użytkowania wyłączonych zostało kilkanaście mieszkań. Zniszczone lokale muszą przejść gruntowy remont, zanim będzie można do nich wrócić. Z pomocą pospieszył nie tylko samorząd, ale też lokalni przedsiębiorcy i przede wszystkim - turkowianie, którzy na każdym kroku pokazują, że mają otwarte serca.

Wolontariusze z Centrum Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w niedzielę, 8 listopada pojawili się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, aby kwestować na rzecz osób, których mieszkania zostały zniszczone podczas wybuchy. Ograniczenia sprawiły, że mniej osób wychodzi z domów, a mimo to do puszek wolontariuszy trafiło blisko 2400 zł. Do kwestujących trafił też niezwykły podarunek - piękny drewniany anioł.


fot: Centrum Wolontariatu w Turku


Narodowe Święto Niepodległości
Dzień Postaci z Bajek w „Czwórce”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.