Turkowianie uczcili Święto Flagi i Dzień Strażaka

OSP Turek

Dzisiaj, tj. 2 maja miało miejsce wyjątkowo ważne wydarzenie, bowiem druhny i druhowie z Turku, a także mieszkańcy obchodzili Dzień Strażaka podczas którego przekazany został proporzec dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką delegacji wraz z pocztami sztandarowymi. Na placu OSP w Turku odegrany został Hymn Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP „Rycerze Floriana”, a następnie miała miejsce jedna z bardziej uroczystych chwil.

Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymała Barbara Rogodzińska. Srebrnymi medalami „Za zasługi dla pożarnictwa” uhonorowano natomiast Jadwigę Adaszak i Szymona Rogodzińskiego. Brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczona została Renata Sochacka.

Podczas wydarzenia nastąpiło poświęcenie proporca Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej w Turku, a zaproszeni goście dostąpili zaszczytu symbolicznego wbijania „gwoździ”.

Druga część uroczystości odbyła się na Placu Wojska Polskiego. Gdzie nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego. Podczas uroczystości głos zabrali również zaproszeni goście.

-Proporzec to symbol tego, że na niego zasłużyliście. To dowód uznania i symbol tego, żę macie się jednoczyć i działać na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej. To wielki honor i zaszczyt posiadać taki proporzec- mówił prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Grzegorz Ciesielski składając również życzenia z okazji Dnia Strażaka i dziękując za dotychczasowe poświęcenie i ciężką pracę.

Głos zabrał również zastępca burmistrza Jerzy Kurzawa, który podsumował po krótce dzisiejsze wydarzenie i pogratulował młodym druhom osiągnięć. Podziękował on również strażakom za ciężką pracę na rzecz społeczeństwa.

Na ręce druha prezesa OSP Turek Zbigniewa Rogodzińskiego przekazano również okolicznościowe życzenia z okazji zorganizowanego dzisiaj wydarzenia.

Ponad 1000 biegaczy na starcie! Biegi Europa TU-re...
Władysławów: Apel z okazji 232. rocznicy uchwaleni...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Florian w wtorek, 02 maja 2023 22:26

Prezes nazywa się Rogodziński i odznaczeni głównie Rogodzińscy cóż za przypadek

Prezes nazywa się Rogodziński i odznaczeni głównie Rogodzińscy cóż za przypadek :D
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.