Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Turkowianie w Krainie Wielkanocnego Zająca

Kraina Zająca Wielkanocnego

Kraina Zająca Wielkanocnego powstała w Turku! Cieszy się ogromnym powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych mieszkańców miasta. Nic dziwnego, bowiem w Hali Widowiskowo- Sportowej przygotowano wiele atrakcji.

Specjalnie dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali na niedzielę, 24 marca wiele niespodzianek Wśród nich konkurs na najładniejszą mega pisankę dla przedszkolaków, grę miejską „w poszukiwaniu zająca wielkanocnego” czy pokaz ognia grupy Shadow OF Fire Group.

W hali Widowiskowo Sportowej przy ulicy Parkowej nie brakuje emocji muzycznych. Na scenie swoje talenty prezentują dzieci z turkowskich przedszkoli oraz zespół „Na Przekór”.

Chętni mogą skorzystać z pyszności w Kawiarence „Pod Zającem”, spróbować żurku, kiełbaski z grilla, pajdy chleba ze smalcem czy odwiedzić stoisko Mleczarni Turek.

Wiele uśmiechu wywołuje spotkanie z Zającem Wielkanocnym, warsztaty i Animacje Edzi w tym zamykanie w bańce czy zabawy z chustą. Tanecznym krokiem dzieci bawią się wspólnie z Nikolą Rojek oraz grają z Morsami. Nie brakuje warsztatów zbijania zająca i gier edukacyjnych przygotowanych przez Nadleśnictwo Turek.

Maluchy mogą skorzystać z malowania twarzy, zrobić brokatowy tatuaż oraz obserwować pokazy pierwszej pomocy.

W Krainie Wielkanocnego Zająca znalazło się tez miejsce specjalne, przeznaczone dla Blanki - czteroletniej superbohaterki, która toczy walkę o samodzielność. Udar mózgu, który przeszła zaraz po urodzeniu spowodował spustoszenie w całym organizmie, a konsekwencją był paraliż. Rehabilitacja przynosi efekty, ale aby móc walczyć o sprawność dziewczynki konieczne są środki. Do specjalnych puszek można było wrzucać datki, które wspierać będą dalsze leczenie Blanki.

Jeszcze dzisiaj można skorzystać z przygotowanych atrakcji. Zapraszamy do godziny 18.00 do Hali Widowiskowo- Sportowej przy ulicy Parkowej!

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
 
 
drzewiecki baner1200x200
Kawęczyn: Razem można więcej. Charytatywny koncert...
Druhowie z Wróbliny najlepsi w powiecie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.