Turkowianie wzięli udział w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Za tych, którzy zostali pomordowani przez funkcjonariuszy NKWD, za tych którzy zapłacili za naszą ojczyznę najwyższą cenę. Za wszystkich, których los nie oszczędził modlili się mieszkańcy Turku podczas Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W roku 1940 Polacy pomordowani zostali przez funkcjonariuszy NKWD. Za wszystkich naszych rodaków modlili się mieszkańcy Turku podczas Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji ofiar zbrodni katyńskiej. Nabożeństwo odprawione zostało o godz. 10.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Pod tablicą, która utworzona została, by uczcić pamięć Polaków zorganizowana została manifestacja patriotyczna upamiętniająca pomordowanych mieszkańców Turku i Powiatu Tureckiego.

Wzruszający i bogaty w wiedzę program słowno- muzyczny zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku.

Aby uczcić pamięć pomordowanych pod tablicami znajdującymi się na ścianie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku przedstawiciele samorządów, instytucji oraz placówek złożyli kwiaty i zapalono znicze.

Tego dnia nie zapomniano również o katastrofie w Smoleńsku, gdzie zginęło 96 osób.

Gm.Turek: Skok po marzenia. Sezon jeździecki w Sta...
Tuliszków: Sportowcy na szkoleniu w Berlinie
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 23 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.