Turkowska Karta Mieszkańca

Miasto Turek

W środę, tj. 15 stycznia 2020 roku Rada Miejska Turku podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia programu Turkowska Karta Mieszkańca. Karta umożliwi mieszkańcom miasta Turek korzystanie z katalogu ulg i zwolnień oferowanych m.in. przez miejskie jednostki organizacyjne.

Program skierowany jest do osób mieszkających na terenie Miasta Turek i deklarujących ten fakt w swoim rozliczeniu z podatku dochodowego. Przystąpienie do programu jest dobrowolne i odbywa się na wniosek osoby zainteresowanej. Podjęcie uchwały to dopiero pierwszy krok do uruchomienia karty. Po 1 marca 2020 roku zespół ds. wdrażania i realizacji programu rozpocznie merytoryczną pracę dotyczą katalogu zniżek, obejmującego obszary sportu, rekreacji, kultury, wypoczynku i innych usług. Program ma charakter otwarty, co oznacza możliwość jego rozbudowy i modyfikacji w miarę potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców.

Uruchomienie programu przewiduje: wdrożenie systemu obsługi, określenie katalogu ulg i zwolnień oraz pozyskanie partnerów do programu.Wszystkie szczegółowe dokumenty dotyczące wydania i użytkowania karty określone zostaną Zarządzeniami Burmistrza Miasta Turek.

Turkowska Karta Mieszkańca to program mający na celu umocnienie poczucia tożsamości lokalnej i zmniejszenie obciążeń finansowych mieszkańców. Przyczyni się on do poprawy warunków i jakości życia w mieście poprzez zwiększenie dostępu do usług publicznych.

źródło: miasto.turek.pl

Kawęczyn: Policjanci zlikwidowali dziuplę samochod...
Jedyny taki Bal Karnawałowy w Miejskim Domu Kultur...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 26 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.