Turkowski przedsiębiorca wspiera służby medyczne w walce z koronawirusem

Środki dezynfekcji

-Wiele osób posiada. Nie każdy chce się dzielić- powiedział przedsiębiorca z Turku Kacper Drzewiecki, którego zapytaliśmy o to, dlaczego od dłuższego czasu bezinteresownie wspiera mieszkańców naszego miasta i powiatu tureckiego. Tym razem nie czekając na reakcję innych zrobił spore zakupy z myślą o zagrożeniu koronawirusem.

Na szczęście choroba nie zawitała dotychczas do naszego powiatu, jednak jest ogromne zagrożenie, że niebawem będziemy musieli zmierzyć się z narastającym problemem. Nie czekając na działania władz wielu mieszkańców Turku bierze sprawy w swoje ręce. Wśród nich jest Kacper Drzewiecki, który już nie raz zasłużył na podziękowania. Między innymi podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na pomoc innym przeznaczył niebagatelną kwotę 14 800 zł. Wziął udział w koncercie charytatywnym zorganizowanym w Kaczkach Średnich i szeregu inicjatyw, o których nawet nie wspomina. Dlaczego to robi?

-Jeśli my nie pomożemy sobie sami, to nikt nam nie pomoże. Niektórzy potrafią się dzielić tym co mają, inni nie- mówi.

Tym razem Kacper Drzewiecki dokonał zakupów, aby pomóc w zminimalizowaniu zagrożenia koronawirusem i szybko go diagnozować. Służby medyczne, aby leczyć same muszą być bezpieczne. Przeszkodą ku temu często jest brak odpowiedniego sprzętu. Właśnie z myślą o innych Drzewiecki zakupił respirator do karetki o kwocie około 6 tys.zł, 70 maseczek z filtrem na chwilę obecną oraz środki dezynfekcji, które przekazał do turkowskiego szpitala.

Podczas rozmowy z nami był on w trakcie szukania testów z atestem dla szpitala, aby można było zdiagnozować koronawirusa w ciągu kilku minut. Oprócz tego planuje zakup kombinezonów ochronnych. Z rozgoryczeniem opowiadał o działaniach władz, które według niego są niewystarczające.

-W takich trudnych momentach trzeba się jednoczyć i sobie pomagać, ponieważ nie zawsze można liczyć na pomoc lokalnych władz. Należy też chronić tych, którzy na co dzień zajmują się ochroną naszego zdrowia narażając przy tym siebie i swoje rodziny. Takie trudne momenty to właśnie sprawdzian dla lokalnej społeczności, a szczególnie dla tych, którzy z uwagi na swoją sytuację życiową mają środki i możliwości, by pomóc innym- mówi Kacper Drzewiecki.

Pojawił się również pomysł, o którym turkowianin poinformował w mediach społecznościowych. Na portalu zrzutka.pl zorganizował zbiórkę, aby dokupić kolejne respiratory, które swoją rolę pełnić będą nie tylko w okresie epidemii, ale również wykorzystane zostaną w chwilach zagrożenia naszego życia.

Inicjatywę wspierać można TUTAJ
Zmiany w udzielaniu chrztów i ślubów. Nowe wytyczn...
Wybory 2020: Ułatwienia dla niepełnosprawnych. Spr...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Ola w wtorek, 24 marca 2020 10:55

Mało spotyka się ludzi z tak dobrym sercem.
To się ceni i szanuje, i przede wszystkim wyróżnia na tle lokalnych ludzi.
Chciałabym powiedzieć DZIĘKUJE !!!
Niech to dobro do Ciebie wróci po wielokroć

Mało spotyka się ludzi z tak dobrym sercem. To się ceni i szanuje, i przede wszystkim wyróżnia na tle lokalnych ludzi. Chciałabym powiedzieć DZIĘKUJE !!! Niech to dobro do Ciebie wróci po wielokroć :)
Gość - Ewelina w wtorek, 24 marca 2020 08:24

Brawo 👏 Podziwiam i Gratuluję

Brawo 👏 Podziwiam i Gratuluję
Gość - Igi w niedziela, 22 marca 2020 17:40

Fajny gest...

Fajny gest...:D
Gość
czwartek, 19 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.