Turnusy Rehabilitacyjne dla dzieci ubezpieczonych rolników w 2023 r.

Krus

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w okresie wakacji 2023 roku organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, na których wypoczynek będzie łączony z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie:

• Chorób układu oddechowego
• Wad i chorób układu ruchu,

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z chorobami układu oddechowego zorganizowane zostaną w :
Centrum Rehabilitacji Rolników w Szklarskiej Porębie w terminie od 20.07-09.08.2023r.

Dla dzieci z wadami i chorobami narządów układu ruchu w:
Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu w terminie od 10.07-30.07.2023r.

Zasady kierowania i kwalifikowania dzieci na turnusy rehabilitacyjne:

1. Przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek
w pełnym zakresie – ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok,
2. Wiek – dzieci urodzone w latach 2008- 2016 (7-15 lat).
3. Podstawą skierowania jest wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą stanowiący załącznik do Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 grudnia 2022 r. w sprawie warunków i trybu kierowania przez KRUS na rehabilitację leczniczą oraz udzielania zamówień na świadczenia i usługi rehabilitacyjne (Dz. U. z 2022 r., poz. 2757).
Wniosek powinien być wystawiony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę, w leczeniu którego pozostaje dziecko /wniosek można pobrać w Placówce Terenowej KRUS lub dostępny jest na stronie internetowej KRUS:www.krus.gov.pl
4. Pierwszeństwo w skierowaniu na turnusy rehabilitacyjne mają dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności (należy dołączyć kopię orzeczenia).
5. Dzieci uczestniczące w turnusach rehabilitacyjnych ubezpieczone są od następstw nieszczęśliwych wypadków przez Centralę KRUS. Umowa zawarta z Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych.
6. Przewóz dzieci odbędzie się autokarem wynajętym przez oddział regionalny.

Wyjazd dzieci na turnus rehabilitacyjny następuje z siedziby Placówki Terenowej KRUS
w Koninie pod nadzorem wyznaczonego pracownika, odpowiedzialnego za bezpieczny przejazd dzieci na trasie PT- Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS.

Spotkanie pokazowe dla dzieci z Malanowa
Rehabilitacja lecznicza i turnusy regeneracyjne w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.