Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Tworzymy niezły team”, czyli zarząd powiatu z absolutorium

Zarząd powiatu tureckiego z absolutorium

Rok 2018 jeśli chodzi o wykonanie budżetu powiatu tureckiego nie był łatwy - podkreślał to zarówno starosta Dariusz Kałużny, jak i jego poprzednik - Mariusz Seńko. Udało się jednak zrealizować bardzo wiele, a radni powiatu tureckiego zdecydowali o udzieleniu zarządowi powiatu absolutorium.

Ubiegłoroczne dochody powiatu tureckiego zostały zrealizowane w kwocie 88 611 964,26 zł, co stanowi 91,35 proc. planu. Największą pozycją po stronie dochodów były subwencje, a w dalszej kolejności wpływy z podatków, stanowiących dochód budżetu państwa. Plan wydatków zrealizowany został w wysokości 91 249 496,46 zł, co stanowi 87,90 proc. planu, przy czym wydatki majątkowe stanowiły kwotę 16 494 173,92 zł. Budżet na rok 2018 zamknął się deficytem w kwocie 2 637 532,20 zł przy planowanym deficycie w wysokości 6 801 979 zł. Na inwestycje drogowe przeznaczono w ubiegłym roku kwotę 3 801 571,29 zł. Największą pozycją było dofinansowanie zadań inwestycyjnych w SP ZOZ w Turku - 4 924 101,16 zł. Stosunkowo wysoką kwotę przeznaczono także na oświatę. Ostateczne wykonanie budżetu w tym zakresie zamknęło się kwotą 6 686 850,41 zł.

Głos w dyskusji nad sprawozdaniem budżetowym zabrał były starosta, a obecnie radny Mariusz Seńko.

- Wspólnie z panem starostą ten budżet realizowaliśmy i ta realizacja nie była prostą rzeczą w roku można było zobaczyć, jak trudno było prowadzić przetargi, zrealizować inwestycje zaplanowane. W tym miejscu chciałem podziękować panu staroście, który bardzo aktywnie uczestniczył we wszystkich komisjach rady z tym związanych. Myślę, że ten budżet był zrealizowany dobrze, natomiast na pewno nie był to łatwy rok dla realizacji tego budżetu - mówił radny PSL.

Trudności w realizacji ubiegłorocznego budżetu polegały chociażby na wyłanianiu wykonawców inwestycji, a także zabezpieczaniu pieniędzy, które pozwalały aplikować o środki zewnętrzne. Podziękowania złożył swojemu poprzednikowi także obecny starosta Dariusz Kałużny. Słowa podziękowania skierował też do członków rady powiatu.

- Jedenastu radnych jest z tamtego okresu, dziesięcioro jest nowych. Jestem przekonany, ze do tej pory tworzymy niezły team, mimo różnic politycznych, waśni mamy jeden wspólny mianownik - poprawa bezpieczeństwa i życia mieszkańców powiatów tureckiego i za to już teraz chciałbym serdecznie podziękować - zwracał się do radnych.

Po zaprezentowaniu danych finansowych, wysłuchaniu sprawozdań i opinii rada przychyliła się do wniosku o udzielenie absolutorium zarządowi powiatu. Wcześniej - po wysłuchaniu raportu o stanie powiatu - radni udzielili także wotum zaufania.

- To jest to, że jesteśmy dojrzali, że potrafimy mimo różnic znaleźć wspólny mianownik. Wierzyłem w was bo tworzymy jeden wspaniały zespół, który ma dla mieszkańców powiatu tureckiego tworzyć jak najlepsze warunki i za to wam serdecznie dziękuję. Serdecznie chciałbym podziękować wszystkim pracownikom starostwa powiatowego, wszystkich jednostek. To wszystko nie wydarzyłoby się jednak gdyby nie ta skromna, drobna kobieta - nasza kochana pani skarbnik - w imieniu zarządu dziękował starosta Dariusz Kałużny.

Budowa kanalizacji na ulicy Cieplaka
„Oszczędne gospodarowanie i maksymalne wykorzystan...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Adam w wtorek, 24 grudnia 2019 06:31

To że Kruger zostal Starostą to tak jak Misiewicz wiceministrem Panie Bartosik Pana ma Kaczyński Pan ma Krugera czyli zero kompetecnji tylko wykonywanie poleceń

To że Kruger zostal Starostą to tak jak Misiewicz wiceministrem Panie Bartosik Pana ma Kaczyński Pan ma Krugera czyli zero kompetecnji tylko wykonywanie poleceń
Gość - Pi(a)(S)rowiec -(niepotrzebne skreslic) w piątek, 05 lipca 2019 13:28

Tworzycie "niezły team" to tak trochę nie po polsku (co pomyśli suweren), na szczeblu krajowym używanej jest słowo "drużyna", tej wersji się trzymajcie!

Tworzycie "niezły team" to tak trochę nie po polsku (co pomyśli suweren), na szczeblu krajowym używanej jest słowo "drużyna", tej wersji się trzymajcie!
Gość - KWB w niedziela, 30 czerwca 2019 13:02

Kruger szafki policzyłeś ?

Kruger szafki policzyłeś ?
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.