Tylko miejska spółka chętna na śmieci mieszkańców

śmieci

Pierwszy przetarg na odbiór śmieci od mieszkańców Turku nie przyniósł rozwiązania. W drugim postępowaniu wzięła udział jedna firma. To Turkowskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Oferta, którą złożyła miejska spółka jest wyższa niż kwota, którą miasto planowało przeznaczyć na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Koszty obsługi systemu śmieciowego nie od dziś są problemem dla samorządów. Wiele gmin z naszego powiatu stanęło jednak jeszcze przed jednym dylematem. Do pytania o to, ile przyjdzie płacić za odbiór i zagospodarowanie odpadów dołączyła jeszcze kwestia tego, gdzie wywieźć śmieci od mieszkańców. Wszystko przez to, że już od 1 lipca na cztery miesiące zamknięty zostanie ZUOK Orli Staw.

Przetarg, który gmina miejska Turek ogłosiła w maju nie przyniósł rozstrzygnięcia. W kolejnym postępowaniu udział wzięła tylko jedna firma - Turkowskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Cena, jaką zaproponowała miejska spółka za odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w okresie od 1 lipca do 31 października to 2 435 438,60 zł. Miasto zamierzało natomiast przeznaczyć na to zadanie mniej, bo 2 029 842,00 zł.

Nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję co do tego jak wyglądać będzie odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych podejmie samorząd miejski. Wiele gmin w całym kraju stojąc przed takim dylematem musi jednak rozważać czy podnosić stawkę opłaty czy rezygnować z niektórych inwestycji.

Gm.Turek: Komputery dla szkół przekazane
Co się stało z Dębami Wolności z parku Żerminy Skł...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 24 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.