Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Uczciwa Polska” w wydaniu PSL. Spotkanie z posłem Krzysztofem Paszykiem

PSL

Program „Uczciwa Polska”, a także sprawy związane z dziedziczeniem emerytur, własnym kątem dla młodych i OZE były tematami spotkania z Krzysztofem Paszykiem - parlamentarzystą oraz wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego PSL w Poznaniu.

Zebranych powitał szef powiatowych struktur PSL Mariusz Seńko, przedstawiając pokrótce inicjatywy PSL, z jakimi ugrupowanie chce wyjść do społeczeństwa.

- Są one cenne i potrzebne. Jedną z nich jest inicjatywa „Uczciwa Polska”, która została niedawno zaprezentowana przez prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i zyskuje coraz szersze poparcie. Własny kąt i dziedziczenie emerytury - to jedno z kluczowych wyzwań, szczególnie jeśli chodzi o emerytury dla kobiet - podkreślał Mariusz Seńko.

„Uczciwa Polska” to inicjatywa składająca się z projektów ustaw dla trzech pokoleń Polaków. Program zawiera rozwiązanie skierowane m.in. do emerytów i rencistów, szczególnie istotne dla kobiet. PSL postuluje, aby po śmierci współmałżonka, druga osoba otrzymywała 100 procent najwyższej emerytury i 50 procent drugiego świadczenia. Kolejna ustawa dotyczy młodych i własnego kąta. PSL wskazuje, że bez konkretnych rozwiązań nie zadbamy o dobry start dla młodych. Wymaga tego sytuacja demograficzna i głos młodego pokolenia. Stąd pomysł na program Własny Kąt, którego istotą jest nisko oprocentowany kredyt, 1,5 proc. w Banku Gospodarstwa Krajowego. Wkład własny 100 tys. na zakup mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym, lub początek budowy domu. Osobny postulat dotyczy też przedsiębiorców. PSL chce, by nadgodziny i praca na drugim etacie nie były opodatkowane.

-Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać o potrzebie tych inicjatyw. Ten projekt napisali ludzie , wskazują na poważne niedomagania w trzech obszarach społecznych, my to ubraliśmy w formę projektu ustawy obywatelskiej, bo wszystkie inne pani marszałek zamraża - wskazywał Mariusz Seńko.

Duża część spotkania dotyczyła odnawialnych źródeł energii. Mariusz Seńko przedstawił prezentację przygotowaną przez prezesa Andrzeja Grzyba pn. Zielona Energia dla Polski. Z kolei poseł Krzysztof Paszyk dużo uwagi poświęcił rozwojowi OZE, a szczególnie tzw. Ustawie wiatrakowej, która - jak wskazywał - miesiącami jest przetrzymywana w Sejmie, a której celem jest likwidacja ograniczeń odległościowych przy stawianiu nowych wiatraków.

- Koalicja sama ze sobą nie może się dogadać, rozpuszczono demony jeśli chodzi o negatywne skutki wiatraków, a teraz sami nie wiedzą co zrobić. Tracimy czas, a skutki ponoszą wszyscy. Nie da się bronić tezy że to zły prąd, drogi prąd. Wiele krajów pokazuje, że ta energia jest tania - mówił parlamentarzysta PSL.

Nie zabrakło również odniesień do wsparcia solidnych, dobrych gospodarzy na wsi i dobrych gospodarstw.

- Mamy parę dobrych pomysłów które za czasów tej władzy nie mogą się doczekać realizacji - fundusz stabilizacji dochodów rolniczych. Nie będzie stabilności jeśli nie będzie gwarancji stabilizowania dochodów. Jest parę okoliczności, które by ten fundusz łagodził - klęski żywiołowe, choroby i dekoniunktura na rynkach - podkreślał poseł Krzysztof Paszyk.

Polski Ład będzie wspierać odbudowę zabytków. W Do...
Nowa metoda oszustwa. Mieszkaniec powiatu tureckie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - psl w wtorek, 31 stycznia 2023 08:00

Najpierw Kamysz zabiera 153 miliardy z OFE, które też miały być dziedziczone a teraz pomysł na dziedziczenie emerytury, najlepiej po podniesieniu wieku emerytalnego do 67 lat, GRATULUJE OBŁUDY!!!

Najpierw Kamysz zabiera 153 miliardy z OFE, które też miały być dziedziczone a teraz pomysł na dziedziczenie emerytury, najlepiej po podniesieniu wieku emerytalnego do 67 lat, GRATULUJE OBŁUDY!!!
Gość - Z.Filipowicz fan PiS w wtorek, 31 stycznia 2023 11:45

Swoje pieniądze z OFE masz na subkoncie w ZUS.Wystarczy sprawdzić .Nie siej propagandy bo i tak to nic nie da .Sondaże są bezlitosne dla PiS .

Swoje pieniądze z OFE masz na subkoncie w ZUS.Wystarczy sprawdzić .Nie siej propagandy bo i tak to nic nie da .Sondaże są bezlitosne dla PiS .
Gość - Dr w poniedziałek, 30 stycznia 2023 21:23

PSL i uczciwa Polska… 😂

PSL i uczciwa Polska… 😂
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.