Uczniowie z Kun i Kowali Pańskich w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Władysławów

Po dwóch latach przerwy powrócił Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem etapu powiatowego była Szkoła Podstawowa we Władysławowie. Po zmaganiach teoretycznych i praktycznych wyłoniono dwa zespoły, które będą reprezentować powiat turecki podczas eliminacji wojewódzkich.

Rywalizacja miała miejsce w poniedziałek, 9 maja. Zebranych powitał Mariusz Seńko - zastępca dyrektora WORD Konin, będącego współorganizatorem konkursu. Nie zabrakło również przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Turku, którzy pełnili funkcję sędziów na poszczególnych etapach zmagań.

- Wierzę, że poprzez zabawę zdobędziecie praktyczne umiejętności i wiedzę, które zaprocentują w dorosłym życiu - mówiła sekretarz gminy Władysławów Anna Feliks, dziękując wszystkim za pomoc w organizacji turnieju.

Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe. Wszyscy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, rozwiązując przygotowany test, a także sprawnością - najpierw na rowerowym torze przeszkód, a następnie w miasteczku rowerowym. Niezbędne okazały się taże umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po podliczeniu wszystkich punktów było już jasne, że w etapie wojewódzkim powiat turecki reprezentować będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kunach (gmina Władysławów), a także młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kowalach Pańskich-Kolonii. Pozostałe lokaty w młodszej kategorii wiekowej zajęły kolejno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku, Zespół Szkół w Przykonie, Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich-Kolonii, Szkoła Podstawowa we Władysławowie, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa w Dziadowicach, Szkoła Podstawowa w Dobrej. Wśród uczniów najstarszych klas klasyfikacja końcowa przestawia się następująco: Zespół Szkół w Przykonie, Szkoła Podstawowa w Malanowie, Szkoła Podstawowa w Dobrej, Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa w Natalii.

Do etapu wojewódzkiego dotarli najlepsi, ale nikt nie opuścił turnieju z pustymi rękami. Specjalne nagrody ufundował również samorząd województwa wielkopolskiego, a wręczył je dyrektor departamentu infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku poszukuje talent...
Dlaczego po posiłku nam się odbija?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 24 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.