Ulepimy dziś bałwana? Region pod śniegiem

Opady śniegu w całym regionie
Prognozy pogody sprawdziły się i już w nocy zaczął padać śnieg, wyczekiwany szczególnie przez najmłodszych, którzy od kilku dni mają zimowe ferie. Mniej zapewne cieszą się kierowcy, którzy dziś rankiem musieli odśnieżać auta. 
 
 
 
 
Jeśli wierzyć prognozom opady śniegu towarzyszyć nam będą przez kilka najbliższych dni. A to oznacza dla wszystkich więcej obowiązków. Właściciele posesji zobowiązani są do usuwania zalegającego śniegu i nawisów lodowych z dachów w szczególności z dachów o małym kącie nachylenia, oraz na obiektach o dużej powierzchni użytkowej, np. pawilony handlowe, sale gimnastyczne, aule, hale produkcyjno-magazynowe, itp. Właściciele, zarządcy i administratorzy budynków powinni usuwać śnieg i lód z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budowli - wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku.
 
Na najbliższe dni prognozowane są temperatury poniżej zera, więc całkiem możliwe, że śnieg będzie z nami dłużej niż dobę. I chociaż dzieci muszą ferie spędzać podczas pandemii koronawirusa, mogą cieszyć się prawdziwą białą zimą. 
OTOP: Kowalik (Sitta europaea)
Wideo: Panu dzięki oddawajmy, czyli Orszak Trzech ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 20 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.